Don Peter Jacko dnes spolu s pani prezidentkou navštívil Svätého Otca

od | dec 10, 2022 | Svet

 

Je pre nás cťou, že osobitné pozvanie do delegácie prezidentky SR pri návšteve Vatikánu dostal aj vikár saleziánov don Peter Jacko SDB.

S pani prezidentkou dnes tak absolvuje audienciu u pápeža Františka a ďalší program, ktorého súčasťou je aj návšteva Pápežského slovenského kolégia sv. Cyrila a Metoda v Ríme. Pani prezidentka v médiách uviedla, že témou rozhovoru so Svätým Otcom bude otázka, ako napomôcť spájaniu spoločnosti.

„Vážim si, že pani prezidentka do svojej delegácie prizvala aj katolíckeho kňaza. Toto pozvanie chápem aj ako krok smerom ku snahám zmierniť polarizáciu, ktorej v spoločnosti v poslednom období čelíme. Verím, že to, čo nás posúva vpred je otvorenosť pre dialóg, vzájomné lepšie spoznanie sa a komunikácia. Vidím ako veľmi dôležité vystupovať zo svojich „bublín“ a spoznať ľudí v ich najrôznejších životných situáciách,“ hovorí o stretnutí don Peter.

Prosíme, venujte dnes za nášho spolubrata a za jeho stretnutie so Svätým Otcom, krátku modlitbu.  Ďakujeme.

Zdroj fotky: vaticannews.va/sk

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Don Ángel Fernández Artime sa stane kardinálom

Po týždňoch očakávania v celej saleziánskej rodine bude v sobotu 30. septembra 2023 páter Ángel Fernández Artime, hlavný predstavený saleziánov, slávnostne vymenovaný za kardinála.

Milión detí sa modlí ruženec 2023

Na celom svete sa budú deti 18. októbra 2023 modliť ruženec za mier a jednotu vo svete. Iniciatívu organizuje Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi.

Deťmi v rodine

Znovu objaviť veľkú hodnotu blízkosti, priateľstva, jednoduchej radosti v každodennom živote, hodnotu vzájomného delenia sa a spoločného prežívania, rozprávania a komunikovania.