Don Peter Jacko dnes spolu s pani prezidentkou navštívil Svätého Otca

od | dec 10, 2022 | Svet

 

Je pre nás cťou, že osobitné pozvanie do delegácie prezidentky SR pri návšteve Vatikánu dostal aj vikár saleziánov don Peter Jacko SDB.

S pani prezidentkou dnes tak absolvuje audienciu u pápeža Františka a ďalší program, ktorého súčasťou je aj návšteva Pápežského slovenského kolégia sv. Cyrila a Metoda v Ríme. Pani prezidentka v médiách uviedla, že témou rozhovoru so Svätým Otcom bude otázka, ako napomôcť spájaniu spoločnosti.

„Vážim si, že pani prezidentka do svojej delegácie prizvala aj katolíckeho kňaza. Toto pozvanie chápem aj ako krok smerom ku snahám zmierniť polarizáciu, ktorej v spoločnosti v poslednom období čelíme. Verím, že to, čo nás posúva vpred je otvorenosť pre dialóg, vzájomné lepšie spoznanie sa a komunikácia. Vidím ako veľmi dôležité vystupovať zo svojich „bublín“ a spoznať ľudí v ich najrôznejších životných situáciách,“ hovorí o stretnutí don Peter.

Prosíme, venujte dnes za nášho spolubrata a za jeho stretnutie so Svätým Otcom, krátku modlitbu.  Ďakujeme.

Zdroj fotky: vaticannews.va/sk

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Mária Pomocnica v meste večného tepla

„Na cestách po saleziánskom svete som opäť mohol osobne skonštatovať, že Panna Mária Pomocnica – ako to sľúbil don Bosco – je majákom svetla, bezpečným prístavom, materinskou láskou k svojmu synovi a k nám všetkým.“

Stretnutie šéfredaktorov saleziánskych bulletinov v Turíne

Na toto stretnutie pricestovali šéfredaktori z celého sveta. Spolu je tu 75 saleziánov a laikov z mnohých saleziánskych provincií. Účastníci prišli z Ázie, Afriky, Európy, Severnej a Južnej Ameriky. Podujatie sa uskutočňuje na Valdoccu na miestach, kde don Bosco začal celé svoje dielo.

Umelá inteligencia je tu. Máme sa jej báť?

Od začiatku roka 2023 sa na internete začali intenzívnejšie objavovať články o umelej inteligencii. O čo presne ide? Prečo odrazu taký veľký záujem o túto oblasť techniky?

Hodina Zeme 2023

Viaceré hrady, mosty či iné stavby na Slovensku sa v rámci Hodiny Zeme 25. marca zahalia do tmy. Na niektorých známych budovách sa vypnú svetlá.