Don Peter Jacko dnes spolu s pani prezidentkou navštívil Svätého Otca

od | dec 10, 2022 | Svet

 

Je pre nás cťou, že osobitné pozvanie do delegácie prezidentky SR pri návšteve Vatikánu dostal aj vikár saleziánov don Peter Jacko SDB.

S pani prezidentkou dnes tak absolvuje audienciu u pápeža Františka a ďalší program, ktorého súčasťou je aj návšteva Pápežského slovenského kolégia sv. Cyrila a Metoda v Ríme. Pani prezidentka v médiách uviedla, že témou rozhovoru so Svätým Otcom bude otázka, ako napomôcť spájaniu spoločnosti.

„Vážim si, že pani prezidentka do svojej delegácie prizvala aj katolíckeho kňaza. Toto pozvanie chápem aj ako krok smerom ku snahám zmierniť polarizáciu, ktorej v spoločnosti v poslednom období čelíme. Verím, že to, čo nás posúva vpred je otvorenosť pre dialóg, vzájomné lepšie spoznanie sa a komunikácia. Vidím ako veľmi dôležité vystupovať zo svojich „bublín“ a spoznať ľudí v ich najrôznejších životných situáciách,“ hovorí o stretnutí don Peter.

Prosíme, venujte dnes za nášho spolubrata a za jeho stretnutie so Svätým Otcom, krátku modlitbu.  Ďakujeme.

Zdroj fotky: vaticannews.va/sk

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Veľkonočné udalosti

Vo farskom kostole v Chieri v Taliansku sa nachádza takéto sympatické vyobrazenie udalostí Veľkej noci. Pomocou malých sošiek a scenérií sú tu znázornené posledné chvíle Ježišovho života na tejto zemi.

Želania pápeža Františka

Mojim želaním, pre Vás mladých je, „aby prostredníctvom bratského prijatia a úcty, počúvania a zdieľania ste boli proroctvom lásky na chválu a slávu Pána a semienkom jednoty pre dobro všetkých kresťanov vo svete i samotného sveta.“

Skvelá kniha, skvelá novinka – životopis: Don Bosco

V pravom čase a na pravom mieste vstupuje na scénu života Ján Bosco. V Európe sa práve prudko rozvíja industrializácia, ktorá posúva ľudstvo dopredu, ale zanecháva za sebou ohromnú biedu v najrôznejších podobách.