Don Peter Jacko dnes spolu s pani prezidentkou navštívil Svätého Otca

od | dec 10, 2022 | Svet

 

Je pre nás cťou, že osobitné pozvanie do delegácie prezidentky SR pri návšteve Vatikánu dostal aj vikár saleziánov don Peter Jacko SDB.

S pani prezidentkou dnes tak absolvuje audienciu u pápeža Františka a ďalší program, ktorého súčasťou je aj návšteva Pápežského slovenského kolégia sv. Cyrila a Metoda v Ríme. Pani prezidentka v médiách uviedla, že témou rozhovoru so Svätým Otcom bude otázka, ako napomôcť spájaniu spoločnosti.

„Vážim si, že pani prezidentka do svojej delegácie prizvala aj katolíckeho kňaza. Toto pozvanie chápem aj ako krok smerom ku snahám zmierniť polarizáciu, ktorej v spoločnosti v poslednom období čelíme. Verím, že to, čo nás posúva vpred je otvorenosť pre dialóg, vzájomné lepšie spoznanie sa a komunikácia. Vidím ako veľmi dôležité vystupovať zo svojich „bublín“ a spoznať ľudí v ich najrôznejších životných situáciách,“ hovorí o stretnutí don Peter.

Prosíme, venujte dnes za nášho spolubrata a za jeho stretnutie so Svätým Otcom, krátku modlitbu.  Ďakujeme.

Zdroj fotky: vaticannews.va/sk

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Carlo Braga

Carlo sa narodil v roku 1889. Detstvo a ranú pubertu prežil v Tirane, malom talianskom mestečku v Lombardskom kraji. Druhý syn z druhého manželstva stratil svojich blízkych, keď bol ešte dieťa.

Nové podnety od pápeža

„Deti: budúce generácie“. Takýto bol názov stretnutia pápeža s deťmi vo Vatikáne. Bola to akási príprava na Svetové stretnutie detí 25. a 26. mája 2024. Pápež František prišiel za deťmi a tie sa na neho „doslova vrhli“, podávali mu ruky.

Medzi obdivom a bolesťou

Dnes vás pozdravujem poslednýkrát z tejto stránky mesačníka Il Bollettino Salesiano. Šestnásteho augusta, v deň, keď si pripomíname narodenie dona Bosca, sa končí moja služba hlavného predstaveného saleziánov dona Bosca.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín