Don Pascual Chávez je na Slovensku

od | nov 14, 2022 | Slovensko

 

Text a Foto: Jozef Kupka SDB

Bývalý hlavný prestavený saleziánov don Pascual Chávez pricestoval na Slovensko. V Badíne bude viesť formačné stretnutia so saleziánmi a so sestrami FMA.

Don Pascual Chávez u nás pobudne v dňoch 14. – 20. november. Po pricestovaní do Bratislavy sa so spolubratmi na Miletičovej pomodlil vešpery a prítomným spolubratom povedal večerné slovko.

Pascual 11 2022 02

V utorok sa don Chavez presunie do Badína, kde sa stretne s mladými kňazmi saleziánmi a počas dvoch dní bude viesť pre nich formačné stretnutia.

Pascual 11 2022 03

Pascual 11 2022 04

Potom do Badína pricestujú saleziánski direktori z celého Slovenska a sestry direktorky FMA. Don Chavez sa s nimi stretne na formačných stretnutiach.

Pascual 11 2022 05

Pascual 11 2022 06

Počas prvého večera na Slovensku sa don Chavez prihovoril spolubratom v Bratislave na Miletičovej večerným slovkom, ktoré vám ponúkame.

 

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Festival Lumen 7. – 8. júna 2024

Už o pár dní sa uskutoční v Trnave hudobný Festival Lumen. Jednotlivé podujatia sa budú konať počas dvoch dní na viacerých miestach: na námestiach, na uliciach v kostoloch aj v kine.

Konferencia KOMPAKT

Ponúkame vám fotografie z diskusnej konferencie KOMPAKT, ktorá sa uskutočnila 16. mája 2024 v Košiciach pri príležitosti 100-ročnice saleziánov na Slovensku. Konferencia sa konala v Kultúrnom centre TABAČKA.

Ohlas + svätý Mikuláš + 1 omša = Šaštín

Slovenskí biskupi na svojom zasadaní 24. januára 1924 v Žiline spolu vyjadrili jasné želanie mať saleziánov doma: celý biskupský zbor podpísal „Ohlas slovenských biskupov k ľudu katolíckemu“.

Anka inšpiruje aj po 80-tich rokoch

Vysoká nad Uhom. Malebná dedinka na juhu Dolného Zemplína. Možno niektorí ´západniari´ by povedali, že je na konci sveta. No napriek svojej polohe dokáže ponúknuť nezabudnuteľné zážitky.