Don Jozef Hrdý má 101 rokov

od | apr 9, 2024 | Osobitný článok

 

10. apríl 2024 je v živote slovenskej saleziánskej provincie výnimočný deň. Don Jozef Hrdý sa ako prvý slovenský salezián dožíva 101. roku svojho života.

Saleziáni oslávia v septembri sto rokov svojej prítomnosti na Slovensku, ale don Jozef Hrdý sa ako prvý slovenský salezián už teraz v apríli dožíva 101. roku svojho života.

Medzi zhruba 180 saleziánmi je neprehliadnuteľný. Jeho životný entuziazmus a energia, schopnosť vytvárať vzťahy s ľuďmi, to bol základ toho, prečo si po návrate na „slovenský dôchodok“ z misií v Čile zachoval sviežeho ducha. K tomuto významnému dňu mu prajeme a vyprosujeme v rámci možností ešte veľa zdravia, spokojnosti a Božieho požehnania.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Podcast UVERITEĽNÍ

K dispozícii je piata nahrávka s názvom: Má pápež vždy pravdu?
Sme povinní veriť všetkému, čo hovorí pápež? Kedy prináša učenie viery a kedy svoj vlastný názor?

Nad hlavou. Načo nám je vesmír?

O vesmíre ľudia zvyčajne vedia, že existuje nejaká slnečná sústava, hviezdy, Severka a všetko je to tam hore, nad hlavou veľmi veľké a vzdialené. V posledných rokoch sa však s objavmi v tejto oblasti akoby vrece roztrhlo.

Don Bosco a anjeli

Dňa 31. augusta 1844 sa istá bohatá manželka portugalského veľvyslanca v Turíne, ktorá bola dobrou katolíčkou, chcela pred cestou vyspovedať. Zašla teda do kostola svätého Františka z Assisi v centre mesta.

Spomienka na 24-hodinovku

U saleziánov v Bratislave na Miletičovej sa posledný aprílový víkend opäť uskutočnila tradičná 24-hodinovka. Je to futbalový zápas, ktorý sa hrá bez prerušenia 24 hodín. Tohto roku to bol už 28. ročník.