Don Jozef Hrdý má 100 rokov

od | apr 10, 2023 | Saleziáni

 

10. apríl 2023 je v živote slovenskej saleziánskej provincie výnimočný deň. Hoci saleziáni nie sú na Slovensku ani sto rokov, v tento deň sa don Jozef Hrdý ako prvý slovenský salezián dožíva 100 rokov.

Medzi zhruba 180 saleziánmi je neprehliadnuteľný. Jeho životný entuziazmus a energia, schopnosť vytvárať vzťahy s ľuďmi, to je základ toho, prečo si po návrate na „slovenský dôchodok“ z misií v Čile zachoval sviežeho ducha. K tomuto jubilejnému dňu mu prajeme a vyprosujeme v rámci možností ešte veľa zdravia, spokojnosti a Božieho požehnania.

Hrdy 04 2023 02

Hrdy 04 2023 03

Hrdy 04 2023 04

Oslava narodenín sa bude konať v nedeľu 16. apríla 2023 o 10:30 hod. svätou omšou v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Luník IX

Po dlhšej odmlke pozdravujeme z Luníka IX a ponúkame vám stručnejší prierez našich jesenných podujatí.

Poprad

Pozdravujeme z Popradu. Náš nový spolubrat Ján Drgoň ukázal všetkým, aký je šarkan, a na miestnej šarkaniáde atakoval výškou letu svojho šarkana pristávacie lietadlá.

Rorátne sväté omše v Novej Dubnici

Počas adventu sa ráno zvyknú slúžiť rorátne sväté omše. Aj saleziáni v Novej Dubnici ich slávia vo farskom kostole a na Spojenej škole sv. Jána Bosca.

Námestovo

Naši animátori zažili nádherný animátorsky jesenný víkend na fare v Lúčkach. Tu sa mohli ešte viac spoznávať a pri rozličných aktivitách vytvárať osobné vzťahy.