Don Jozef Hrdý je 99 ročný

od | apr 9, 2022 | Saleziáni

 

V nedeľu 10. apríla sa salezián don Jozef Hrdý dožíva 99 rokov svojho života. Don Hrdý je najstarším saleziánom slovenskej provincie. V súčasnosti žije v domove seniorov v Šaštíne. Aj na tomto mieste je v živom kontakte so saleziánmi aj s ostatnými ľuďmi, ktorým počas svojho života poskytoval svoju kňazskú službu.

Oslava narodenín sa konala v sobotu 9. apríla v Šaštíne a zúčastnili sa na nej bratia saleziáni, pán primátor mesta Šaštín, saleziánska rodina zo Šaštína a ďalší priatelia.

V pondelok 11. apríla sa bude slúžiť aj svätá omša v šaštínskej bazilike Sedembolestnej Panny Márie ako poďakovanie za dlhý a plodný život dona Jozefa Hrdého.

Hrdy 04 2022 02

Hrdy 04 2022 03

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

40 rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka

V tomto roku slávime defilé sto rokov Saleziánov na Slovensku. A v rámci osláv storočnice si 2. júna 2024 v popoludňajších hodinách rodáci z obce Čaňa pri Košiciach pripomenuli 40. rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka.

Bardejov

Aj v mesiaci máj sa konalo viacero víkendoviek na našej Brezovke. 5. – 6. mája sa stretli stredoškoláčky, ktoré prežili spolu obohacujúci a požehnaný čas.

Nová Dubnica

Májovou akciou číslo jedna bol deň farnosti. Doobeda sa slávila svätá omša zo sviatku sv. Jozefa Robotníka. Spestrením, ale i veľkým lákadlom, nielen pre najmenších, boli nafukovacie hrady.