Dobro je nákazlivé

od | feb 2, 2022 | Saleziáni

 

Autor: Silvia Demská / Foto: Archív zboru

 

 

Valdocco je každoročnou súčasťou saleziánskych osláv dona Bosca a aj v bardejovskom stredisku je tomu tak. Tradične na ňom nesmie chýbať hymna k aktuálnej téme Valdocca, v prevedení detského saleziánskeho zboru Vinimini. Tento rok boli indíciami: dobro, všetko rob z lásky, nič nasilu, dobré skutky majú dosah na druhých. Autorom textu a hudby tohtoročnej hymny „Dobro je nákazlivé“ je dirigentka zboru, Silvia Demská, aranžmány vznikli pod rukami šikovných hudobníkov. Pieseň sa nahrávala v saleziánskom oratóriu v jedno nedeľné popoludnie za prítomnosti 30 členov zboru a sólistky Alžbetky Exnerovej. O zvuk sa postaral Damián Petrovič a o video Peter Lipták. Celú pieseň sa podarilo zboru nacvičiť a nahrať v tejto náročnej dobe za 1 týždeň.

Dobro je nakazlive 02

Dobro je nakazlive 03

Dobro je nakazlive 04

Dobro je nakazlive 05

Dobro je nakazlive 06

Dobro je nakazlive 07

Dobro je nakazlive 08

Dobro je nakazlive 09

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.

Košice-Tri hôrky

Od marca tohto roku saleziáni v Košiciach na Troch hôrkach úspešne rozbehli utorkové vysokoškolské večery A.K.A.

Banská Bystrica

Až traja bratia a jedna sestra z našich komunít mali životné jubileá alebo „bežné“ narodeniny počas uplynulého mesiaca. Tak ešte raz „auguri“.