Dni spirituality saleziánskej rodiny 2024: všetci sú pozvaní k účasti

od | nov 30, 2023 | Duchovnosť, Svet

 

Do začiatku Dní spirituality saleziánskej rodiny 2024, ktoré sa budú konať od 18. do 21. januára 2024 v Turíne-Valdoccu, zostáva niečo vyše 40 dní a Sekretariát saleziánskej rodiny zverejnil krátke video v piatich jazykoch, v ktorom pozýva členov všetkých skupín na toto veľké podujatie spirituality, spoločenstva a zdieľania.

 

 

Zdroj: ANS

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Boží služobník, kňaz Alfonz Paulen

Jedného dňa Alfonz obdržal žiadosť, či by prijal k sebe na faru saleziána Titusa Zemana, nakoľko iní farári kvôli obavám z prenasledovania to odmietli. Otec Alfonz videl aj v Titusovi trpiaceho Krista v núdzi a rozhodol sa prijať ho za kaplána.

Pôvod mena „Pomocnica kresťanov“

Meno môže byť veľavravné. Vyjadruje už od pradávna podstatu osoby. Nie je možné historicky zistiť, kedy sa po prvýkrát v živote Cirkvi objavilo oslovenie „Pomocnica kresťanov“.

Pozerať sa na svet očami múdrosti

Pápež František venuje 241. odsek encykliky Laudato Sì vzťahu medzi Pannou Máriou a jej starostlivosťou o stvorenstvo. Vyzdvihuje najmä Máriino chápanie a stráženie pravého zmyslu všetkých vecí.

Anka inšpiruje aj po 80-tich rokoch

Vysoká nad Uhom. Malebná dedinka na juhu Dolného Zemplína. Možno niektorí ´západniari´ by povedali, že je na konci sveta. No napriek svojej polohe dokáže ponúknuť nezabudnuteľné zážitky.