Dni spirituality saleziánskej rodiny 2023

od | jan 12, 2023 | Duchovnosť, Saleziánska rodina

 

Milé sestry a bratia v saleziánskej rodine!

Srdečne vás pozývam k prežívaniu Dní spirituality saleziánskej rodiny, ktoré sa začínajú práve dnes 12. januára 2023 v Turíne na Valdoccu a trvajú do 15. januára.

Na Slovensku sa v dňoch 13. – 15. januára 2023 odohrá reprezentatívne stretnutie saleziánskej rodiny v Badíne, na ktorom sa uskutoční reflexia nad tohoročným heslom AKO KVAS V DNEŠNEJ ĽUDSKEJ RODINE. Laický rozmer rodiny dona Bosca. Bude to radostné rodinné a modlitbové stretnutie za účasti otca provinciála dona Petra Timka. Prítomná bude aj provinciálka sestier FMA Monika Skalová i koordinátor Saleziánov spolupracovníkov na Slovensku pán Peter Kvas. Do programu prispejú aj naši bratia zo saleziánskej rodiny v Čechách. Prosíme vás o modlitby za toto podujatie a zároveň vás všetkých pozývame k aktívnej účasti.

Dni spirituality saleziánskej rodiny 2023 môžete prežívať nasledovným spôsobom:

Na kanály YouTube môžete sledovať priame prenosy z týchto dní v

taliančine

angličtine

francúzštine

španielčine

Prenosy začínajú vo štvrtok (12. 1.), v piatok (13. 1.) a v sobotu (14. 1.) o 15:30 (samozrejme zostanú na YouTube k dispozícii).

Na slovenskom internete nájdete video prezentáciu hesla v slovenčine TU a na saleziánskom YouTube nájdete postupne najdôležitejšie časti z týchto dní nahovorené v slovenčine. V piatok tam nájdete príhovor hlavného predstaveného na dňoch spirituality, ktorý predniesol vo štvrtok a jeho odpovede na otázky okolo Hesla 2023.

Do slovenských dní spirituality saleziánskej rodiny sa môžete zapojiť nasledovným spôsobom:

  • Sledujte video a príhovor hlavného predstaveného;
  • Stretnite sa v malom spoločenstve a porozprávajte sa o podnetoch, ktoré prišli z tohto zdroja;
  • Zaznamenajte nám, čo vás oslovilo a skúste to povedať v týchto bodoch:
  • Myšlienky, ktoré nás zaujali, oslovili (max. tri podľa dôležitosti).
  • Čo by sme mali zmeniť v našej duchovnej mentalite, aby sme boli kvasom pre ľudskú rodinu na Slovensku?
  • Aké konkrétne iniciatívy pomáhajú saleziánskej rodine, aby bola kvasom pre ľudskú rodinu vo svojom okolí? (Tie, ktoré sa robia i tie, ktoré by sa mali robiť.)
  • Svoje postrehy a reakcie pošlite na mailovú adresu dss2023badin@gmail.com, kde budú následne spracované. Do mailu dajte predmet: DSSR2023. Vaše príspevky posielajte do konca januára. Potom budú spracované.

Pevne verím, že týmto spôsobom budú podnety tohoročného hesla v nás živé a prinesú hojnú úrodu.

Don Pavol Grach
Delegát pre saleziánsku rodinu

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

ADMA – prvé prísľuby v Bratislave

K saleziánom na Mamateyovej v Bratislave chodím s celou rodinou už viac ako 20 rokov. Postupne sme sa všetci štyria zoznámili so saleziánskou spiritualitou a zistili sme, že je nám blízka.

S Máriou Mazzarellovou na čaji v materskej škole

Už niekoľko rokov okolo sviatku sv. Márie Mazzarellovej (13. máj) je zvykom v Cirkevnej materskej škole v Bratislave-Petržalke, ktorú spravujú sestry saleziánky, organizovať akciu určenú špeciálne pre mamičky s názvom „Čaj o piatej.“

Prší, neprší…? Oslavovať sa musí…!

Oslava sviatku Panny Márie Pomocnice kresťanov 2024. U saleziánov v Bratislave na Miletičovej prišiel dážď… a tak aspoň najdôležitejšie veci sa museli presunúť pod strechu…

Chodili k Saleziánom ešte pred príchodom komunizmu

Združenie Exallievov a priateľov dona Bosca na Slovensku má medzi svojimi členmi aj seniorov. Sú to starší exallievi-odchovanci, ktorí chodili do saleziánskych stredísk ešte pred príchodom komunizmu v Československu.

Boží služobník, kňaz Alfonz Paulen

Jedného dňa Alfonz obdržal žiadosť, či by prijal k sebe na faru saleziána Titusa Zemana, nakoľko iní farári kvôli obavám z prenasledovania to odmietli. Otec Alfonz videl aj v Titusovi trpiaceho Krista v núdzi a rozhodol sa prijať ho za kaplána.