Diakonská vysviacka v Jeruzaleme

od | jún 10, 2024 | Saleziáni

 

Raymond Joseph bol vysvätený za diakona v nedeľu 9. júna 2024 v Jeruzaleme v Bazilike agónie v Getsemanskej záhrade. Na vysviacke sa zúčastnil aj Ján Krupa, direktor domu v Jakutsku a Andrej Kňaze provinciálny ekonóm.

Raymond pochádza z Indie. Prihlásil sa ako misionár do slovenskej saleziánskej provincie. Teológiu študuje v Jeruzaleme a po kňazskej vysviacke bude pôsobiť v našej provincii ako misionár na Sibíri v Jakutsku.

Raymond 06 2024 02

Raymond s rodičmi

Raymond 06 2024 03

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

40 rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka

V tomto roku slávime defilé sto rokov Saleziánov na Slovensku. A v rámci osláv storočnice si 2. júna 2024 v popoludňajších hodinách rodáci z obce Čaňa pri Košiciach pripomenuli 40. rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka.

Bardejov

Aj v mesiaci máj sa konalo viacero víkendoviek na našej Brezovke. 5. – 6. mája sa stretli stredoškoláčky, ktoré prežili spolu obohacujúci a požehnaný čas.

Nová Dubnica

Májovou akciou číslo jedna bol deň farnosti. Doobeda sa slávila svätá omša zo sviatku sv. Jozefa Robotníka. Spestrením, ale i veľkým lákadlom, nielen pre najmenších, boli nafukovacie hrady.