Deviatnik svätá Kateri Tekakwitha

od | apr 5, 2022 | Osobitný článok

 

Drahí knižní priatelia,

17. apríla slávime spomienku svätej Kateri Tekakwithy, prvej indiánskej svätice. Zvlášť si uctievala Eucharistiu a ukrižovaného Ježiša Krista. Vďaka jej príkladu sa pôvodní obyvatelia Ameriky a Kanady začali viac zapájať do života Cirkvi. Je patrónkou ekológie a životného prostredia.

Kateri 02

Deviatnik pred sviatkom svätej Kateri poukazuje na jej charakteristické črty, ktoré ju priviedli k Bohu, aj na živé svedectvo jej duchovného a obetavého života.

Kniha je k dispozícii vo Vydavateľstve Don Bosco

Počet strán: 48
Formát: 105 x 148 mm
Cena: 1,80 €

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Svätá omša za zosnulých členov

Únia slovenských spisovateľov, umelcov a kultúrnych tvorcov žijúcich mimo územia Slovenska si dovoľuje zdvorilo Vás pozvať na svätú omšu za pokoj duše svojich zosnulých členov

Don Jozef Hrdý má 101 rokov

10. apríl 2024 je v živote slovenskej saleziánskej provincie výnimočný deň. Don Jozef Hrdý sa ako prvý slovenský salezián dožíva 101. roku svojho života.

Výmenná burza

V sobotu 6. apríla 2024 sa u saleziánov v Bratislave na Miletičovej uskutočnila v starom oratku výmenná burza, swap detského, ženského a mužského oblečenia a potrieb. Je to už tradičné podujatie, ktoré sa koná vždy počas jesene a na jar.

Dvadsiata piata hodina

Nebeskí anjeli oznámili Stvoriteľovi sveta veľmi znepokojení, že ľudia na zemi sa takmer prestali modliť. Rada anjelov sa preto rozhodla poveriť skupinu serafínov, aby zleteli na zem a zistili príčinu tohto smutného javu.