Delegácia Slovenskej národnej rady v Baku

od | jún 14, 2022 | Misie

 

Text a Foto: Radoslav Schudich SDB

V dňoch 10. – 13. júna navštívila Azerbajdžan početná delegácia poslancov a zamestnancov Slovenskej národnej rady, vedená jej predsedom Borisom Kollárom.

Okrem oficiálnych stretnutí s prezidentom Azerbajdžanskej republiky a ďalšími autoritami, zorganizoval veľvyslanec SR v Azerbajdžane pán Milan Lajčiak na požiadanie predsedu SNR stretnutie delegácie s miestnym biskupom. Stretnutie sa uskutočnilo v chráme Nepoškvrneného Počatia Panny Márie v sobotu 11. júna o 19.00 hodine. Zúčastnili sa na ňom aj traja slovenskí kňazi a dve rehoľné sestry.
Apoštolský prefekt v Azerbajdžane Mons. Vladimír Fekete privítal hostí v chráme a oboznámil ich stručne s históriou kresťanstva v Azerbajdžane. Pripomenul najdôležitejšie udalosti zo života misie, ktorú tu od roku 2000 vykonávajú slovenskí saleziáni a hlavné výchovné a sociálne projekty, ktorým sa venuje miestna Cirkev. Momentálne v misii pracuje 12 Slovákov – 6 kňazov, dvaja rehoľní bratia a štyri rehoľné sestry Slovenky.

Baku 06 2022 02 - don Bosco dnes

Baku 06 2022 03
Hostia si prezreli chrám i výstavu, ktorá bola otvorená minulý mesiac pri príležitosti 20. výročia návštevy Svätého pápeža Jána Pavla II v Azerbajdžane.

Po spoločnej fotografii otec biskup zaželal predsedovi i prítomným poslancom, aby sa pre dobro Slovenska vedeli v parlamente dohodnúť aspoň na tých najdôležitejších veciach.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Jakutsk – marec

Koncom januára sme oslávili 50-tku Paľa Piatrova aj vo farnosti, aj v komunite. Teraz máme po jednom zástupcovi v každej dekáde od 30 do 70 rokov.

Auto pre Saleziánov do Azerbajdžanu

Humanitárna organizácia MIVA začala zbierku na kúpu auta pre saleziánov v Azerbajdžane. Aj vy môžete touto cestou zlepšiť dopravné možnosti našich misionárov.

Jakutsk

Drahí bratia a sestry, milá saleziánska rodina!
Posielame vám prvý tohtoročný pozdrav z Jakutska s prianím veľkého bohatstva Božích darov.

Jakutsk

Naši drahí bratia a sestry, srdečne vás pozdravujeme z Jakutska. Tak ako u vás, i u nás sa už ochladilo. V tomto období sa tu teplota pohybovala od -35° C do -50° C. Dá sa povedať, že už je tu zima.