Delegácia Slovenskej národnej rady v Baku

od | jún 14, 2022 | Misie

 

Text a Foto: Radoslav Schudich SDB

V dňoch 10. – 13. júna navštívila Azerbajdžan početná delegácia poslancov a zamestnancov Slovenskej národnej rady, vedená jej predsedom Borisom Kollárom.

Okrem oficiálnych stretnutí s prezidentom Azerbajdžanskej republiky a ďalšími autoritami, zorganizoval veľvyslanec SR v Azerbajdžane pán Milan Lajčiak na požiadanie predsedu SNR stretnutie delegácie s miestnym biskupom. Stretnutie sa uskutočnilo v chráme Nepoškvrneného Počatia Panny Márie v sobotu 11. júna o 19.00 hodine. Zúčastnili sa na ňom aj traja slovenskí kňazi a dve rehoľné sestry.
Apoštolský prefekt v Azerbajdžane Mons. Vladimír Fekete privítal hostí v chráme a oboznámil ich stručne s históriou kresťanstva v Azerbajdžane. Pripomenul najdôležitejšie udalosti zo života misie, ktorú tu od roku 2000 vykonávajú slovenskí saleziáni a hlavné výchovné a sociálne projekty, ktorým sa venuje miestna Cirkev. Momentálne v misii pracuje 12 Slovákov – 6 kňazov, dvaja rehoľní bratia a štyri rehoľné sestry Slovenky.

Baku 06 2022 02 - don Bosco dnes

Baku 06 2022 03
Hostia si prezreli chrám i výstavu, ktorá bola otvorená minulý mesiac pri príležitosti 20. výročia návštevy Svätého pápeža Jána Pavla II v Azerbajdžane.

Po spoločnej fotografii otec biskup zaželal predsedovi i prítomným poslancom, aby sa pre dobro Slovenska vedeli v parlamente dohodnúť aspoň na tých najdôležitejších veciach.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Savio o. z.: Dar vzdelania, ktorý ostáva navždy

Občianske združenie SAVIO úzko spolupracuje so saleziánskym misijným oddelením a podporuje saleziánske misijné dielo v rozvojových krajinách. V tomto roku oslávi už 14. výročie PROGRAMOV ADOPCIÍ.

Pozdrav z Azerbajdžanu

Milí spolubratia, príbuzní a dobrodinci misie v Azerbajdžane. Srdečne vás všetkých a každého osobne pozdravujem vo veľkonočnej oktáve. Tento rok som azda prvýkrát v živote nestihol do sviatkov poslať žiaden pozdrav.

Jakutsk

V našom oratku a mládežníckom stredisku sme pokračovali v pravidelných, najmä víkendových aktivitách. Oteplilo sa nám na príjemných – 20, a preto sme využili dary tohto prostredia a boli sme sa korčuľovať.

Tehlička 2023 – Angola, Huambo

Saleziáni v Angole otvárajú novú prítomnosť v meste Huambo. Je to miliónové mesto, 600 km od Atlantického oceánu vo vnútrozemí Angoly.