Databáza kníh od slovenských saleziánov

od | aug 11, 2023 | Saleziánska rodina

 

Ponúkame vám odkaz na zdieľaný dokument – databázu kníh, ktoré napísali alebo preložili slovenskí saleziáni. Jej autorom je salezián spolupracovník Slavo Pavlovský zo Šaštína.

V dokumente je aj databáza kníh od slovenských sestier FMA, ASC, odkazy na vyše 200 videí od slovenských SDB (svedectvá, kázne…), ocenenia, pseudonymy, štatistiky, životopisy zosnulých saleziánov a iné.

Cieľom použitia databázy je prioritne informovať saleziánsku rodinu o novovydaných knihách od členov saleziánskej rodiny. Zároveň bude slúžiť aj na archívne účely a bude sa ďalej dopĺňať o nové informácie.

Databáza je k dispozícii na tomto odkaze.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

ADMA – prvé prísľuby v Bratislave

K saleziánom na Mamateyovej v Bratislave chodím s celou rodinou už viac ako 20 rokov. Postupne sme sa všetci štyria zoznámili so saleziánskou spiritualitou a zistili sme, že je nám blízka.

S Máriou Mazzarellovou na čaji v materskej škole

Už niekoľko rokov okolo sviatku sv. Márie Mazzarellovej (13. máj) je zvykom v Cirkevnej materskej škole v Bratislave-Petržalke, ktorú spravujú sestry saleziánky, organizovať akciu určenú špeciálne pre mamičky s názvom „Čaj o piatej.“

Prší, neprší…? Oslavovať sa musí…!

Oslava sviatku Panny Márie Pomocnice kresťanov 2024. U saleziánov v Bratislave na Miletičovej prišiel dážď… a tak aspoň najdôležitejšie veci sa museli presunúť pod strechu…

Chodili k Saleziánom ešte pred príchodom komunizmu

Združenie Exallievov a priateľov dona Bosca na Slovensku má medzi svojimi členmi aj seniorov. Sú to starší exallievi-odchovanci, ktorí chodili do saleziánskych stredísk ešte pred príchodom komunizmu v Československu.