Ďakujeme za modlitby za dobrovoľníčku Veroniku

od | nov 20, 2022 | Misie

 

Naša dobrovoľníčka Veronika, ktorá od septembra pôsobí na saleziánskej misii v Južnom Sudáne, dostala 29. 10. 2022 cerebrálnu maláriu. Bežné lieky nezaúčinkovali a preto bolo potrebné ísť do nemocnice. Postupne prešla cez štyri nemocnice v hlavnom meste Juba, no jej stav sa aj tak stále zhoršoval. Nasledujúcu sobotu, 5. novembra, bola prevezená do Johanesburgu (Juhoafrická republika) spolu s dobrovoľníčkou Aničkou, ktorá jej počas celého obdobia bola veľkou podporou.

Veronika 11 2022 02

Odvtedy sa jej stav zlepšuje a je mimo ohrozenia života. Vo štvrtok 17. 11. 2022 pricestovali spolu s Aničkou na Slovensko. Ďakujeme všetkým za modlitby a dievčatám prajeme ešte veľa síl!

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Savio o. z.: Dar vzdelania, ktorý ostáva navždy

Občianske združenie SAVIO úzko spolupracuje so saleziánskym misijným oddelením a podporuje saleziánske misijné dielo v rozvojových krajinách. V tomto roku oslávi už 14. výročie PROGRAMOV ADOPCIÍ.

Pozdrav z Azerbajdžanu

Milí spolubratia, príbuzní a dobrodinci misie v Azerbajdžane. Srdečne vás všetkých a každého osobne pozdravujem vo veľkonočnej oktáve. Tento rok som azda prvýkrát v živote nestihol do sviatkov poslať žiaden pozdrav.

Jakutsk

V našom oratku a mládežníckom stredisku sme pokračovali v pravidelných, najmä víkendových aktivitách. Oteplilo sa nám na príjemných – 20, a preto sme využili dary tohto prostredia a boli sme sa korčuľovať.

Tehlička 2023 – Angola, Huambo

Saleziáni v Angole otvárajú novú prítomnosť v meste Huambo. Je to miliónové mesto, 600 km od Atlantického oceánu vo vnútrozemí Angoly.