Ďakujeme za modlitby za dobrovoľníčku Veroniku

od | nov 20, 2022 | Misie

 

Naša dobrovoľníčka Veronika, ktorá od septembra pôsobí na saleziánskej misii v Južnom Sudáne, dostala 29. 10. 2022 cerebrálnu maláriu. Bežné lieky nezaúčinkovali a preto bolo potrebné ísť do nemocnice. Postupne prešla cez štyri nemocnice v hlavnom meste Juba, no jej stav sa aj tak stále zhoršoval. Nasledujúcu sobotu, 5. novembra, bola prevezená do Johanesburgu (Juhoafrická republika) spolu s dobrovoľníčkou Aničkou, ktorá jej počas celého obdobia bola veľkou podporou.

Veronika 11 2022 02

Odvtedy sa jej stav zlepšuje a je mimo ohrozenia života. Vo štvrtok 17. 11. 2022 pricestovali spolu s Aničkou na Slovensko. Ďakujeme všetkým za modlitby a dievčatám prajeme ešte veľa síl!

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Jakutsk

Drahí bratia a sestry, milá saleziánska rodina!
Posielame vám prvý tohtoročný pozdrav z Jakutska s prianím veľkého bohatstva Božích darov.

Jakutsk

Naši drahí bratia a sestry, srdečne vás pozdravujeme z Jakutska. Tak ako u vás, i u nás sa už ochladilo. V tomto období sa tu teplota pohybovala od -35° C do -50° C. Dá sa povedať, že už je tu zima.

Ďakujeme vám za vašu podporu

S veľkou vďakou za vaše dary a so snahou ich zodpovedne používať vás teraz chceme informovať o tom, ako boli použité dary na saleziánske misie, ktoré ste nám zverili v roku 2023.

V každom kúte sveta čakáme na dieťa

Vianoce sú nádherné práve tým, ako dokážu spojiť ľudí z rôznych kultúr a prostredí do jedného veľkého bratského spoločenstva, ktoré očakáva Prisľúbeného.