Ďakujeme za modlitby za dobrovoľníčku Veroniku

od | nov 20, 2022 | Misie

 

Naša dobrovoľníčka Veronika, ktorá od septembra pôsobí na saleziánskej misii v Južnom Sudáne, dostala 29. 10. 2022 cerebrálnu maláriu. Bežné lieky nezaúčinkovali a preto bolo potrebné ísť do nemocnice. Postupne prešla cez štyri nemocnice v hlavnom meste Juba, no jej stav sa aj tak stále zhoršoval. Nasledujúcu sobotu, 5. novembra, bola prevezená do Johanesburgu (Juhoafrická republika) spolu s dobrovoľníčkou Aničkou, ktorá jej počas celého obdobia bola veľkou podporou.

Veronika 11 2022 02

Odvtedy sa jej stav zlepšuje a je mimo ohrozenia života. Vo štvrtok 17. 11. 2022 pricestovali spolu s Aničkou na Slovensko. Ďakujeme všetkým za modlitby a dievčatám prajeme ešte veľa síl!

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Blog od dobrovoľníka Juraja z Kene

Dobrovoľník Juraj Ledecký napísal svoj ďalší blog VODA AKO DAR, v ktorom opisuje dobrodružnú cestu do Korru, púštnej oblasti  v kraji Marsabit v Keni.

Ako môžu byť naše projekty úspešné?

Značnú časť augusta a septembra som strávil v Tanzánii v mestečku Mafinga a v Južnom Sudáne v Gumbo, čo je časť hlavného mesta Juby. Na tieto miesta som pricestoval spolu s našimi dobrovoľníčkami, ktoré v nich prežijú nasledujúci rok.

Putovná socha Panny Márie Fatimskej na južnom Kaukaze

Apoštolská prefektúra katolíckej Cirkvi v Azerbajdžane, ktorá bola v roku 2000 zverená starostlivosti slovenskej provincie SDB, prijala s veľkou radosťou v sobotu 15. októbra 2022 putujúcu sochu Panny Márie Fatimskej.