Ďakovná svätá omša s donom Jozefom Hrdým

od | apr 11, 2022 | Saleziáni

 

Text: Jozef Kupka SDB / Foto: Jozef Luscoň SDB

V pondelok 11. apríla sa konala v Šaštíne v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie ďakovná svätá omša pri príležitosti 99. narodenín saleziána dona Jozefa Hrdého.

Jozef hrdy 04 2022 02

Svätá omša sa začala o 11:00. Zúčastnili sa na nej spolubratia saleziáni z Veľkého Bielu a laici, priatelia dona Hrdého. Po svätej omši sa zúčastnení stretli na spoločnom obede, počas ktorého don Hrdý porozprával o svojich životných cestách. Po nástupe komunizmu v Československu sa donovi Hrdému podaril útek do Talianska a odtiaľ potom nasledovala dlhá cesta do Južnej Ameriky do Bolívie a neskôr do Chile, kde don Hrdý pôsobil dlhý čas na viacerých miestach.

Po páde komunizmu v Československu potom prišiel návrat späť do vlasti a od vtedy don Hrdý pôsobil na Slovensku v Bratislave v Šaštíne a v Hodoch.

Jozef hrdy 04 2022 03

Oslávencovi želáme dobré zdravie a veľa Božieho požehnania pre nastávajúce roky života…

Jozef hrdy 04 2022 04

Jozef hrdy 04 2022 05

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.

Košice-Tri hôrky

Od marca tohto roku saleziáni v Košiciach na Troch hôrkach úspešne rozbehli utorkové vysokoškolské večery A.K.A.

Banská Bystrica

Až traja bratia a jedna sestra z našich komunít mali životné jubileá alebo „bežné“ narodeniny počas uplynulého mesiaca. Tak ešte raz „auguri“.