Čo spája saleziánov, kávu a online zoznamku?

od | nov 22, 2023 | Osobitný článok

 

Viete, čo spája saleziánov so začiatkami internetu na Slovensku? A čo s oceňovanou pražiarňou kávy? No predsa to, čo vždy – ľudia a vzťahy.

Vašo Faltus je úspešný podnikateľ, ktorý nezaspal dobu a vedel sa hýbať vtedy, keď bolo treba. Vďaka jeho predvídavosti fungovali v istom období 2 % slovenského internetu pod jeho firmou. A ak poznáte pražiareň Zlaté zrnko, pri jej koreňoch natrafíte opäť na Vaša.

Člen združenia exallievov v pripravovanej knihe SEN, KTORÝ TRVÁ hovorí o svojom vzťahu k saleziánom a vplyve, aký mali na jeho život.

Predplaťte si knihu SEN, KTORÝ TRVÁ a podporte vznik knihy o storočí saleziánov na Slovensku: https://www.donio.sk/sen-ktory-trva

Za každú podporu vám už teraz zo srdca ĎAKUJEME! #senktorytrva

ZZ 11 2023 02

 

Ukážka z knihy:

Pred niekoľkými rokmi Vašo zanechal podnikanie v internetovom sektore a nechal sa viesť novonadobudnutou láskou ku káve. Dnes je majiteľom oceňovanej pražiarne Zlaté zrnko. Životné heslo, ktoré si zvolil počas gymnázia, na duchovných cvičeniach s Petrom Bučánym SDB, ho neopúšťa ani v tomto odvetví podnikania. Znie: službou k spáse. „Už ako mladý študent som si uvedomoval, že akékoľvek podnikanie je služba. Pretože vždy len odpovedáte na potrebu – každý úspešný produkt rieši nejaký problém. A toto mňa veľmi napĺňa: slúžiť iným, odovzdávať im zručnosti, zábavu, riešiť ich problémy,“ hovorí Vašo.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

List poďakovania

Milí dobrodinci a priatelia diela dona Bosca, s úprimnou radosťou a vďačnosťou sa k vám dnes obraciam v tomto, pre saleziánsku rodinu, výnimočnom období, v ktorom slávime našu patrónku a matku.

Podcast UVERITEĽNÍ

K dispozícii je piata nahrávka s názvom: Má pápež vždy pravdu?
Sme povinní veriť všetkému, čo hovorí pápež? Kedy prináša učenie viery a kedy svoj vlastný názor?

Nad hlavou. Načo nám je vesmír?

O vesmíre ľudia zvyčajne vedia, že existuje nejaká slnečná sústava, hviezdy, Severka a všetko je to tam hore, nad hlavou veľmi veľké a vzdialené. V posledných rokoch sa však s objavmi v tejto oblasti akoby vrece roztrhlo.