Čo a kto sú digitálni rodičia?

od | feb 14, 2023 | Výchova

 

Podcasty o výzvach rodičovstva v digitálnej dobe

Podstatou projektu je vzdelávať rodičov, ktorí majú deti vo veku 0 – 18 rokov, o najnovších trendoch v online prostredí a moderných technológiách. Cieľom je priblížiť im svet ich detí a vnúčat, aby ho nielen lepšie pochopili, ale boli v ňom aj správnymi sprievodcami vo výchove.

Za projektom stoja dvaja odborníci v oblasti internetu, reklamy a médií: Barbora Okruhľanská a Peter Šebo. Ako hostia budú pri niektorých témach vystupovať psychológovia, učitelia, vychovávatelia a ďalší odborníci pre prácu s deťmi a mládežou.

Prvé podcasty sú k dispozícii TU.

Nosný grafický prvok loga je tvorený číslami 1 a 0 z binárneho kódu. Je to synonymum digitálneho prostredia. Zároveň symbolizuje kľúč v rukách rodičov, ktorý ich deťom otvorí nekonečný poučný obsah alebo uzavrie ten nevhodný. Symbol tiež predstavuje otvorenú diskusiu o digitálnej dobe a výchove.

Zdroj: Digitálni rodičia.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Adventné miništrantské online stretnutia

Spoločenstvo TYMIAN pozýva všetkých miništrantov na Slovensku lepšie prežiť ADVENT a hľadať pravú HVIEZDU svojho života počas šiestich adventných stretnutí.

Viete kto sú „srdiečkové deti“?

Ako komunikovať s dieťaťom/mladým, keď zistíme, že pochádza z podmienok nie úplnej a kompletnej rodiny? To je otázka, na ktorú nie vždy vieme odpovedať. Ako reagovať v takejto situácii?

Formačné stretnutie mladých rehoľných kňazov

7. a 8. novembra sa opäť po roku uskutočnilo formačné stretnutie mladých rehoľných kňazov. Témou tohtoročného školenia bolo: „Milosrdný ako Otec“ (Služba kňaza vo sviatosti zmierenia).

Niečoviac.sk – O saleziánskej práci s mládežou

Saleziánsky pastoračný tím vytvoril na internete stránku, kde ponúka množstvo užitočných materiálov pre každého, kto pracuje s mládežou. Stránku treba navštíviť, aby ste zistili, čo všetko sa na nej nachádza.