Chodili k Saleziánom ešte pred príchodom komunizmu

od | máj 24, 2024 | Saleziánska rodina

 

Text a Foto: Jozef Kupka SDB

Združenie Exallievov a priateľov dona Bosca na Slovensku má medzi svojimi členmi aj seniorov. Sú to starší exallievi-odchovanci, ktorí chodili do saleziánskych stredísk ešte pred príchodom komunizmu v Československu. Je ich už iba pár desiatok, ale vždy na sviatok Panny Márie Pomocnice kresťanov sa stretnú v Bratislave. Tí, ktorí môžu prísť.

Aj teraz sa zišli 24. mája 2024 u saleziánov na Miletičovej. Na svätej omši oslávili sviatok Panny Márie Pomocnice. Don Pavol Grach sa im prihovoril v kázni. Za organom sedel, hral a spieval, samozrejme tiež exallievo-senior, pán Stanislav Stanek ktorý za mlada hrával aj pri niektorých omšiach u saleziánov v Šaštíne. Na konci omše sa účastníkom stretnutia prihovoril prezident združenia Róbert Mruk.

Exallievi 05 2024 02

Exallievi 05 2024 03

Potom nasledoval spoločný obed v priestoroch saleziánskeho domu na Miletičovej a pekné stretnutia a rozhovory s ďalšími hosťami, ktorí prišli. Exallievov pozdravil aj otec provinciál Peter Timko.

Exallievi 05 2024 04

Exallievi 05 2024 05

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

ADMA – prvé prísľuby v Bratislave

K saleziánom na Mamateyovej v Bratislave chodím s celou rodinou už viac ako 20 rokov. Postupne sme sa všetci štyria zoznámili so saleziánskou spiritualitou a zistili sme, že je nám blízka.

S Máriou Mazzarellovou na čaji v materskej škole

Už niekoľko rokov okolo sviatku sv. Márie Mazzarellovej (13. máj) je zvykom v Cirkevnej materskej škole v Bratislave-Petržalke, ktorú spravujú sestry saleziánky, organizovať akciu určenú špeciálne pre mamičky s názvom „Čaj o piatej.“

Prší, neprší…? Oslavovať sa musí…!

Oslava sviatku Panny Márie Pomocnice kresťanov 2024. U saleziánov v Bratislave na Miletičovej prišiel dážď… a tak aspoň najdôležitejšie veci sa museli presunúť pod strechu…