Červená streda 23. november 2022

od | nov 14, 2022 | Svet

 

Postavme sa za prenasledovaných kresťanov. Na Červenú stredu si celý svet pripomína tých, ktorí pre svoju vieru trpia. Červená farba ako symbol mučeníctva upozorňuje na vážne skutočnosti prenasledovania a diskriminácie.

Skúšaní vo viere
Sobota, 19. 11. 2022
Pozývame vás na verejné benefičné podujatie v sobotu pred Červenou stredou.

Stretneme sa v Dóme sv. Martina v Bratislave, aby sme spoločne vyjadrili podporu všetkým, ktorí trpia pre svoju vieru. Vzácnym hosťom bude Mons. Jules Boutros z Libanonu.

Program
17:30 / svätá omša, Mons. Jules Boutros
18:30 / príhovory
19:00 / hudobné vystúpenie Komorného orchestra ZOE

Červená streda
Streda, 23. 11. 2022
Na celom svete sa chrámy a monumenty rozžiaria načerveno. Pridajte sa k Červenej strede.

My všetci môžeme vyjadriť svoju podporu trpiacim pre vieru:
Nasvietením kostola či budovy načerveno, modlitbou, krížovou cestou či ružencom, pobožnosťou, červeným odevom a ďalšími spôsobmi.

Podrobnejšie informácie sú na: ACN Slovensko

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Plagáty k Heslu 2023 sú zverejnené

Generálny dom saleziánov v Ríme zverejnil oficiálne plagáty k Heslu na rok 2023. Sú k dispozícii na stiahnutie vo viacerých svetových jazykoch.

Mestečko blahoslavenstiev

Vo vzrušujúcej a živej atmosfére megalopolisu Chennai (Madras), uprostred obrovských priemyselných komplexov a veľkolepých chrámov žiari čriepok pravej saleziánskej dobroty.

Duchovné cvičenia s hlavným predstaveným

Od nedele 6. novembra do soboty 12. novembra sa provinciálni radcovia regiónu strednej a severnej Európy, zúčastnili na duchovných cvičeniach, ktoré kázal hlavný predstavený saleziánov otec Ángel Fernández Artime.

Svetové dni mládeže 2023 v Lisabone

Za asistencie mladých z Portugalska sa Svätý Otec v nedeľu 23. októbra kliknutím na tablet v priamom prenose zapísal ako prvý účastník Svetových dní mládeže 2023 v Lisabone.

Godzone tour 2022

Godzone tour sa tohto roku uskutoční v šiestich mestách Slovenska a Českej republiky. Je podujatím novej evanjelizácie a povzbudenia so vstupom úplne zadarmo.