Červená streda 23. november 2022

od | nov 14, 2022 | Svet

 

Postavme sa za prenasledovaných kresťanov. Na Červenú stredu si celý svet pripomína tých, ktorí pre svoju vieru trpia. Červená farba ako symbol mučeníctva upozorňuje na vážne skutočnosti prenasledovania a diskriminácie.

Skúšaní vo viere
Sobota, 19. 11. 2022
Pozývame vás na verejné benefičné podujatie v sobotu pred Červenou stredou.

Stretneme sa v Dóme sv. Martina v Bratislave, aby sme spoločne vyjadrili podporu všetkým, ktorí trpia pre svoju vieru. Vzácnym hosťom bude Mons. Jules Boutros z Libanonu.

Program
17:30 / svätá omša, Mons. Jules Boutros
18:30 / príhovory
19:00 / hudobné vystúpenie Komorného orchestra ZOE

Červená streda
Streda, 23. 11. 2022
Na celom svete sa chrámy a monumenty rozžiaria načerveno. Pridajte sa k Červenej strede.

My všetci môžeme vyjadriť svoju podporu trpiacim pre vieru:
Nasvietením kostola či budovy načerveno, modlitbou, krížovou cestou či ružencom, pobožnosťou, červeným odevom a ďalšími spôsobmi.

Podrobnejšie informácie sú na: ACN Slovensko

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Mária Pomocnica v meste večného tepla

„Na cestách po saleziánskom svete som opäť mohol osobne skonštatovať, že Panna Mária Pomocnica – ako to sľúbil don Bosco – je majákom svetla, bezpečným prístavom, materinskou láskou k svojmu synovi a k nám všetkým.“

Stretnutie šéfredaktorov saleziánskych bulletinov v Turíne

Na toto stretnutie pricestovali šéfredaktori z celého sveta. Spolu je tu 75 saleziánov a laikov z mnohých saleziánskych provincií. Účastníci prišli z Ázie, Afriky, Európy, Severnej a Južnej Ameriky. Podujatie sa uskutočňuje na Valdoccu na miestach, kde don Bosco začal celé svoje dielo.

Umelá inteligencia je tu. Máme sa jej báť?

Od začiatku roka 2023 sa na internete začali intenzívnejšie objavovať články o umelej inteligencii. O čo presne ide? Prečo odrazu taký veľký záujem o túto oblasť techniky?

Hodina Zeme 2023

Viaceré hrady, mosty či iné stavby na Slovensku sa v rámci Hodiny Zeme 25. marca zahalia do tmy. Na niektorých známych budovách sa vypnú svetlá.