Červená streda 22. november 2023

od | nov 15, 2023 | Osobitný článok

 

Kresťania na celom svete trpia pre svoju vieru. Postavme sa za prenasledovaných a utláčaných. Potrebujú nás!

 

 

Červená farba ako symbol mučeníctva upozorňuje na prenasledovanie a diskrimináciu kresťanov. 22. novembra sa chrámy a monumenty rozžiaria načerveno a celý svet sa spojí v modlitbe. Buďte pri tom! Pridajte sa alebo podporte kampaň.

Ako sa môžete zapojiť? Červená streda sa tento rok uskutoční 22. novembra. Znakom tejto iniciatívy je rozsvietené červené svetlo symbolizujúce krv trpiacich pre vieru. Zapojiť sa môžete ako jednotlivec, rodina, spoločenstvo, farnosť i obec

Viac informácií je na: ACN Slovensko

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Svätá omša za zosnulých členov

Únia slovenských spisovateľov, umelcov a kultúrnych tvorcov žijúcich mimo územia Slovenska si dovoľuje zdvorilo Vás pozvať na svätú omšu za pokoj duše svojich zosnulých členov

Don Jozef Hrdý má 101 rokov

10. apríl 2024 je v živote slovenskej saleziánskej provincie výnimočný deň. Don Jozef Hrdý sa ako prvý slovenský salezián dožíva 101. roku svojho života.

Výmenná burza

V sobotu 6. apríla 2024 sa u saleziánov v Bratislave na Miletičovej uskutočnila v starom oratku výmenná burza, swap detského, ženského a mužského oblečenia a potrieb. Je to už tradičné podujatie, ktoré sa koná vždy počas jesene a na jar.

Dvadsiata piata hodina

Nebeskí anjeli oznámili Stvoriteľovi sveta veľmi znepokojení, že ľudia na zemi sa takmer prestali modliť. Rada anjelov sa preto rozhodla poveriť skupinu serafínov, aby zleteli na zem a zistili príčinu tohto smutného javu.