Celosvetový Filmový festival don Bosco

od | apr 23, 2024 | Svet

 

Mládež z celého sveta je opäť pozvaná zúčastniť sa na medzinárodnom saleziánskom filmovom festivale. Tohto roku to bude už tretí ročník.

Na festivale sa môžu zúčastniť mladí ľudia vo veku 14 – 25 rokov zo všetkých národov, kultúr a náboženstiev. Toto podujatie organizuje už tretí rok oddelenie pre sociálnu komunikáciu hlavného domu saleziánov v Ríme. Finále festivalu sa uskutoční 17. – 18. októbra 2024.

 

 

Na festival sa dá zapísať od 24. apríla 2024 do 31. júla 2024.

Hlavná téma filmov: „Mám sen“.
Mladí ľudia a klimatická zmena. Urobiť Matku Zem viac čistou a viac zelenou.

Všetky zaslané filmy musia sledovať túto hlavnú tému.

Zaregistrovať sa dá v piatich kategóriach:
🔸Krátkometrážny film 2 minúty
🔸Krátkometrážny film 5 minút
🔸Animovaný film 5 minút
🔸Hudobné video 5 minút
🔸Dokumentárny film 10 minút

Zaregistrovaní účastníci budú môcť následne vytvoriť svoj film a zaslať ho do súťaže. Účastníci budú podľa svojho bydliska zaradení do jednotlivých regiónov, kde prebehnú regionálne festivaly a vyhodnotenie najlepších filmov v regióne. Tie potom postúpia na celosvetové finále, ktoré sa bude konať v októbri 2024.

 

 

Všetky ďalšie informácie a možnosť registrácie nájdete na odkaze.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Veľkonočné udalosti

Vo farskom kostole v Chieri v Taliansku sa nachádza takéto sympatické vyobrazenie udalostí Veľkej noci. Pomocou malých sošiek a scenérií sú tu znázornené posledné chvíle Ježišovho života na tejto zemi.

Želania pápeža Františka

Mojim želaním, pre Vás mladých je, „aby prostredníctvom bratského prijatia a úcty, počúvania a zdieľania ste boli proroctvom lásky na chválu a slávu Pána a semienkom jednoty pre dobro všetkých kresťanov vo svete i samotného sveta.“