Celodenná duchovná obnova saleziánov

od | feb 20, 2023 | Osobitný článok

 

Slovenskí spolubratia saleziáni majú každé tri mesiace spoločnú celodennú duchovnú obnovu. Teraz sa uskutočnila v pondelok 20. februára 2023.

Táto obnova sa organizuje v ten istý deň v šiestich rôznych mestách po celom Slovensku a spolubratia pricestujú na príslušné miesto podľa toho, v ktorom regióne bývajú. Tentokrát sa obnovy konali v Bratislve na Mamateyovej, v Hodoch, v Partizánskom, v Námestove, v Poprade a v Košiciach na Troch Hôrkach.

Cdo 02 2023 02

V Bratislave na Mamateyovej, odkiaľ sú aj fotografie, sa zišli tri bratislavské komunity a tiež kňazi-saleziáni pôsobiaci vo vojenskom ordinariáte. Obnovu viedol provinciálny radca pre pastoráciu mládeže don Ján Holubčík. Téma úvodnej prednášky bola: Hľadáme novú iskru pre náš saleziánsky život – BRATSTVO. Po prednáške bol priestor na ústranie a sväté spovede. Nasledovala spoločná svätá omša a po nej obed.

Cdo 02 2023 03

Cdo 02 2023 04

Po obede potom spolubratia v troch skupinách diskutovali na predložené otázky a zdieľali sa o živote vo svojich domoch a dielach.

Záverečná spoločná modlitba a požehnanie ukončili duchovnú obnovu.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

TEHLIČKA 2024

Pôstna zbierka Tehlička prináša aj v tomto roku možnosť aktívne pomáhať a zlepšiť podmienky na vzdelávanie viac ako tisícke detí a mladým v Edukačnom centre svätej Bakhity na misii v Tonj v Južnom Sudáne.

Don Ján Tocký – životopis

Životopis dona Tockého a spomienky na dramatický prechod hranice pri odchode  z komunistického Československa smerom do Talianska.