Celodenná duchovná obnova saleziánov

od | feb 20, 2023 | Osobitný článok

 

Slovenskí spolubratia saleziáni majú každé tri mesiace spoločnú celodennú duchovnú obnovu. Teraz sa uskutočnila v pondelok 20. februára 2023.

Táto obnova sa organizuje v ten istý deň v šiestich rôznych mestách po celom Slovensku a spolubratia pricestujú na príslušné miesto podľa toho, v ktorom regióne bývajú. Tentokrát sa obnovy konali v Bratislve na Mamateyovej, v Hodoch, v Partizánskom, v Námestove, v Poprade a v Košiciach na Troch Hôrkach.

Cdo 02 2023 02

V Bratislave na Mamateyovej, odkiaľ sú aj fotografie, sa zišli tri bratislavské komunity a tiež kňazi-saleziáni pôsobiaci vo vojenskom ordinariáte. Obnovu viedol provinciálny radca pre pastoráciu mládeže don Ján Holubčík. Téma úvodnej prednášky bola: Hľadáme novú iskru pre náš saleziánsky život – BRATSTVO. Po prednáške bol priestor na ústranie a sväté spovede. Nasledovala spoločná svätá omša a po nej obed.

Cdo 02 2023 03

Cdo 02 2023 04

Po obede potom spolubratia v troch skupinách diskutovali na predložené otázky a zdieľali sa o živote vo svojich domoch a dielach.

Záverečná spoločná modlitba a požehnanie ukončili duchovnú obnovu.

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Rok vďačnosti 5. etapa – Ihrisko

Od 1. júla 2024 už prebieha posledná etapa prípravy na 100. výročie príchodu saleziánov na Slovensko. Osobnosť, ktorá nás môže v tejto etape sprevádzať, je sestra saleziánka blahoslavená Mária Troncatti FMA.

Arcidiecézna púť v Gaboltove 2024

Gaboltov je najvýznamnejším pútnickým miestom Košickej arcidiecézy a je známy veriacim katolíkom na celom Slovensku. 20. – 21. júla 2024 sa tu bude konať hlavná výročná púť.

Prímestský tábor v Novej Dubnici

Uskutočnil sa v dňoch 1. – 5. júla 2024. O 127 detí sa staralo 55 animátorov, z toho traja saleziáni. Celý tábor zastrešoval direktor domu don František Kubovič.

Blahoslavený Titus medzi nami

Mnohých ctiteľov blahoslaveného Titusa Zemana, ktorí ho túžia bližšie spoznať a stretnúť sa s ním, privedú kroky do jeho rodiska, do Bratislavy-Vajnôr, kde je vo farskom kostole Sedembolestnej Panny Márie uložený jeho hlavný relikviár.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín