Byť svätý? Možné, nutné, ľahké

od | feb 3, 2023 | Saleziánska rodina

 

V saleziánskej farnosti sv. Jána Bosca v Bratislave na Trnávke oslávili svojho nebeského patróna aj divadlom v nedeľu 29. januára 2023.

Divadlo na Trnávke je asi 20-ročná tradícia. Možno aj dlhšia. Prešlo rôznymi formami a vystriedalo sa pri ňom množstvo ľudí. Aj tohto roku tu bolo opäť pripravené divadelné predstavenie pri príležitosti sviatku dona Bosca.

Do realizačného štábu a prípravy sa zapojilo veľké množstvo ľudí, sú to všetko laici ľudia z farnosti, ktorí sa snažia urobiť niečo dobré pre druhých.

Divadlo trnavka 2

Do divadla sú zapojené všetky vekové kategórie, herci bývajú aj detskí aj dospelí, je to pestré vyvážené, každý si tam nájde svoje. Tento rok bol vytvorený aj tanečný súbor z piatich vekových kategórií.

Farnosť je bohatá na rôznych ľudí, na talenty, pestrosť darov. Každý rok pozývajú do projektu nových ľudí, nechávajú priestor každému. Režisér niekedy vytvorí konkrétnu úlohu pre konkrétneho človeka, ktorý sa prihlási.

Divadlo trnavka 3

Divadlo trnavka 5

Do divadla bola zapojená asi stovka ľudí. Herci, tanečníci, technici, zvukári, osvetľovači, zázemie, mamičky, ktoré pripravovali občerstvenie pre všetkých. Nácviky trvali niekedy aj 4 – 5 hodín denne… bola tam veľká trma-vrma. Je to obrovský tím ľudí, ktorí pomáhajú.

Divadlo trnavka 6

Divadlo sa pripravuje 2 – 3 mesiace dopredu a na nácviky chodia po skupinách herci, tanečníci. Režisér s nimi pracuje v skupinkách. Niekoľko dní pred predstavením sa potom všetko dolaďuje pri spoločných nácvikoch a generálke.

Divadlo trnavka 7

Divadlo trnavka 8

Repríza predstavenia bude 12. 2. na Trnávke a potom budú ešte tri predstavenia pre školy v okolí Trnávky vo farnosti.

Video k divadlu.

Zdroj: SDB Bratislava-Trnávka.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie