Byť súčasťou veľkého príbehu

od | okt 3, 2022 | Saleziáni

 

Začiatok sna o Slovensku sa začal realizovať ešte pred príchodom saleziánov. Najprv odchádzajú slovenskí chlapci za saleziánskym povolaním do Talianska. Je to cesta, putovanie za čímsi veľkým, a cítia v ňom aj kus dobrodružstva. V tejto druhej časti sme pozvaní uvedomiť si, že môj život je súčasťou jedného veľkého dobrodružného príbehu. Aké mám miesto v tomto príbehu ja? K čomu som povolaný? Aké je moje dobrodružstvo?

 

 

Materiály sú k dispozícii na: 100.saleziani.sk

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Provinciálna kapitula saleziánov

Bude sa konať v dňoch 26. – 31. mája 2024 v Badíne. Zúčastní sa na nej 53 bratov s právom hlasovania. Kapitula sa koná v mimoriadnom skoršom termíne.

Savio Run 2024 – „Bež za svojím snom“

Spojiť oslavu svätého Dominika Savia, zdravé behanie a spoločenstvo strediska u Saleziánov v Michalovciach. Podarilo sa nám to v pekné nedeľné poobedie 5. mája, kedy sme mali bežecké podujatie SAVIO RUN 2024.

Púť miništrantov v Šaštíne

V sobotu 11. mája 2024 sa uskutočnila púť miništrantov. Prišlo asi 250 chlapcov, pre ktorých bol pripravený pekný program.

Šimon Srugi

Šimon Srugi sa narodil v Nazarete 27. apríla 1877. Pätnásť dní po narodení bol pokrstený a podľa východného zvyku pobirmovaný.