Budem pracovať v tvojom kráľovstve

od | feb 15, 2023 | Saleziánska rodina

 

Krásna zasnežená krajina, priateľské pozdravy, objatia, teplá izba, chutná večera a svätá omša tak začali naše duchovné cvičenia pre laikov kazateľov ASC v Račkovej doline pri Podbánskom.

Konali sa v dňoch 18. – 22. januára 2023. Počas týchto 5 dni sme sa snažili naplno využiť čas s Bohom na reflexiu predchádzajúceho roka. Taktiež sme rástli v poznaní čo je Božie kráľovstvo. Témy na tento rok sa opierajú o 52 veršov Matúšovho evanjelia z 13. kapitoly. Počas týchto dní nám don Pavol Grach objasnil aj úlohu laika kazateľa.

Dc asc 02 2023 02

  • Laickí kazatelia v Združení Saleziánov spolupracovníkov nie sú náhradou kňazov, ale pomocou v kázaní a v súčinnosti s nimi.
  • Keď laik káže prednášky duchovných cvičení, pridržiava sa stanovenej témy podľa textu, ktorý bol vypracovaný a schválený.
  • Laici môžu aj spolupracovať s kňazmi na tvorbe textov – môžu predložiť vlastné texty, dopĺňať predložené texty podľa svojej citlivosti a skúsenosti.
  • Kázanie nie je len záležitosťou vzdelania a schopnosti, ale aj poverenia a milosti.

Dc asc 02 2023 03

Odchádzame do svojich stredísk s túžbou priniesť vám milí bratia a sestry radosť, že môžeme pracovať v Božom kráľovstve a pre Božie kráľovstvo. Tešíme sa na každého z vás na duchovných cvičeniach v roku 2023.

Za kolektív laikov kazateľov Katka Pisarčíková ASC.

Zdroj: ASC

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Stanové tábory v prešovskom stredisku

Prešovské saleziánske stredisko už dlhé roky organizuje letné tábory pod stanmi. Túto tradíciu si udržuje dlhodobo. O stanové tábory je tu každý rok veľký záujem.

Rodina – Boží sen pre ľudstvo

Prežívame čas prázdnin, ku ktorým patria letné tábory detí a mladých, ale aj osobné a rodinné dovolenky. Na obohatenie v tomto prázdninovom čase vám ponúkame reflexiu emeritnej generálnej predstavenej Inštitútu dcér Márie Pomocnice sestry Yvonne Reungoat FMA.

Vďaka novej funkcii prehlbuje svoj pohľad

V Bratislave na Miletičke pôsobia aj ďalšie zložky saleziánskej rodiny, ako napríklad spolupracovníci. O tomto (často nenápadnom) združení a jeho úlohe sme sa rozprávali s Luciou Fojtíkovou, ktorá nedávno prebrala novú úlohu v provinciálnej rade tohto združenia.

ADMA – prvé prísľuby v Bratislave

K saleziánom na Mamateyovej v Bratislave chodím s celou rodinou už viac ako 20 rokov. Postupne sme sa všetci štyria zoznámili so saleziánskou spiritualitou a zistili sme, že je nám blízka.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín