Bratislava – Mamateyova

od | máj 3, 2022 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Bratislava – Mamateyova

V marci a apríli nás sprevádzala príprava a slávenie Veľkej noci. S tým súvisel náš život v komunite, s mladými, vo farnosti…

Ako komunita sme sa snažili každý pondelok ísť spolu niekam pomodliť sa krížovú cestu (Kramáre, Vajnory, Bernolákovo, Frauenkirchen). Bolo to veľmi milé, bratské i duchovné. Taktiež sme mali pôstne predsavzatia, ktoré súviseli i s duchovnou podporou mieru.

Mamateyova 05 2022 03

Na Veľkonočný pondelok a utorok sa nám na tretí pokus (prvé dva zmarila corona) podarilo spolu so sestrami FMA z komunity na Vavilovovej navštíviť mamu dona Dušana Vilhana na Barta Puste a mohli sme mať takto pekné spoločné chvíle z čarovných miest Gemera.

Mamateyova 05 2022 02

Pomáhali sme mieru na Ukrajine a núdznym zbierkami, mentalizáciou cez pozvanie hostí na svedectvo a večer s nimi, modlitbou, adoráciou za mier, ktorú pripravili saleziáni spolupracovníci, a postupným prijímaním mladých, ktorí prichádzajú, a aktivitami spojenými s inklúziou utečencov v rámci možností.

Mamateyova 05 2022 04

Náš apoštolát bol spojený s Veľkou nocou a jej slávením, ktoré bolo veľmi pekné a obohacujúce. Mali sme možnosť poskytovať službu sviatosti zmierenia i spoločne sláviť sviatky. S mladými sme mali tiež niekoľko pekných aktivít s tým spojených, ako napríklad slávenie spoločnej večere na Zelený štvrtok alebo krížovú cestu na Veľký piatok.

Pre verejnosť sme mali otvorenú individuálnu pobožnosť na Zelený štvrtok – Getsemanská záhrada, poklonu Božiemu hrobu či slávenie liturgie v piatok i v sobotu.

Veľkou udalosťou bola Malá Kama, ktorú po krásnych zápasoch a v skvelej atmosfére vyhral tím zo Žiliny. Na druhom mieste skončila Dubnica, tretia Miletička a domáci tím skončil na 4. mieste. Okrem toho bežia tréningy, zápasy, orientačné dni, krúžky, výlety, formácie a duchovné obnovy pre mladých, spoločné i oddelené (chlapci a dievčatá), stretká a iné aktivity. To môžete vidieť i na fotkách.

Mamateyova 05 2022 05

Mamateyova 05 2022 06

Mamateyova 05 2022 07

Prajeme vám požehnané veľkonočné obdobie a pokojné dni!

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.

Košice-Tri hôrky

Od marca tohto roku saleziáni v Košiciach na Troch hôrkach úspešne rozbehli utorkové vysokoškolské večery A.K.A.

Banská Bystrica

Až traja bratia a jedna sestra z našich komunít mali životné jubileá alebo „bežné“ narodeniny počas uplynulého mesiaca. Tak ešte raz „auguri“.