Bratislava-Mamateyova

od | máj 7, 2024 | Saleziáni

 

Komunita:

V mesiaci apríl sme spolu slávili Veľkú noc. Mali sme pekný spoločný čas a na Veľkonočný pondelok sa niektorí bratia pobrali aj k rodičom. Taktiež sme mali v rámci komunitného pondelka plánovanie mesiaca sami i so sestrami a jeden pondelok sme si vyhradili aj na duchovnú obnovu. Tento mesiac bol naším oslávencom Janko Čapla a aj naši zamestnanci či sestry mali oslavy i spoločné obedy.

Farnosť:

V našej farnosti sme pekne prežili Veľkú noc i obdobie po nej. Pokračuje príprava birmovancov, kde sa pomaly blíži slávnosť birmovania pre staršiu skupinu, a taktiež bol tento mesiac IMOS, ktorý sa nám tiež pomaly chýli k sláveniu prvého svätého prijímania. Don Jožko Pöstényi naďalej pokračuje v sprevádzaní miništrantov. Tento mesiac sme mali aj duchovnú obnovu pre našu farnosť a saleziánsku rodinu a v jednu sobotu bola púť do Marianky spojená so svätou omšou na tomto pútnickom mieste.

Futbalový klub:

Tréningy sme postupne presunuli von na naše ihrisko. A tak kategórie U9, U11, U13, U15, U17 a U19 pokračujú vonku. Najmä v utorky, v stredy a vo štvrtky je ihrisko využité na maximum. Rozbehla sa aj liga pre U11 a U13. Hrali sme domáce i vonkajšie zápasy. Pre chlapcov z kategórie U9, U11 a U13 sme v nedele vytvorili vlastnú ligu, ktorá sa volá klubová liga. Ide o chlapcov, ktorí nehrávajú za A-tím, aby takto mali možnosť zahrať si a viac spoznať naše prostredie. Je do nej zapojených cca 50 chlapcov. Do nášho strediska to priláka aj ich rodičov a príbuzných, a tak nedele poobede je u nás plno, máme tam totiž aj oratko, ktoré je živé.

Mamateyova 05 2024 02

Stredisko mladých a oratko:

V rámci oratka a strediska pre mladých sme mali dva víkendy pre mladších a starších chlapcov animátorov. So staršími sme boli vo Veľkom Bieli, kde okrem hier a duchovnej obnovy sme mali aj hosťa z tunajších Modlitieb mužov Ota Naďa, ktorý chlapcom hovoril o téme mužskosti a zlyhania. Nasledujúci víkend sme boli s mladšími v Horných Orešanoch, kde sme mali duchovnú obnovu a školitelia si pripravili tému o preventívnom systéme spojenú s Dominikom Saviom. Taktiež animátori a sestra Dáška pre mladých z prípravy animátorov pripravili spoločný výlet a opekačku.

Mamateyova 05 2024 03

Stretká pekne bežia. Teraz sme dosť vonku a najmä v piatky je tu plno stretkárov. Po stretkách je svätá omša, kde nám pekne hrá zbor Kýblik a bývajú aj scénky. Tieto sväté omše zvyknú byť dosť živé a po nich je oratko, kde prichádzajú deti zo sídliska, čomu sa tešíme. Inak oratko býva ešte aj v utorky.

Sestra Gabika spolu s dievčatami vedie stretko pre dievčatá 1. až 3. ročníka. Mávajú ho každý utorok. V rámci tohto mesiaca boli spoločne aj na výlete.

Mamateyova 05 2024 05

Iné:

Kurzy Orientačných dní pre deti a mladých pokračujú aj naďalej. Teraz k nám prišli šiestaci z Pankúchovej, čo je škola hneď pri nás, kde učíme náboženstvo. Chystajú sa z nej aj iné triedy. S touto školou máme pekné vzťahy. Program býva pripravený tak, aby pomohol triede v jej raste.

Mamateyova 05 2024 06

Pokračujeme v zapájaní sa do dobrovoľníckych aktivít pre ukrajinských odídencov v Gabčíkove, kde máme pre nich rôzne krúžky a snažíme sa im sprostredkovať niečo z našej saleziánskej spirituality. Chystáme pre nich výlet k nám, kde budú mať hudobné i tanečné vystúpenia.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Provinciálna kapitula saleziánov

Bude sa konať v dňoch 26. – 31. mája 2024 v Badíne. Zúčastní sa na nej 53 bratov s právom hlasovania. Kapitula sa koná v mimoriadnom skoršom termíne.

Savio Run 2024 – „Bež za svojím snom“

Spojiť oslavu svätého Dominika Savia, zdravé behanie a spoločenstvo strediska u Saleziánov v Michalovciach. Podarilo sa nám to v pekné nedeľné poobedie 5. mája, kedy sme mali bežecké podujatie SAVIO RUN 2024.

Púť miništrantov v Šaštíne

V sobotu 11. mája 2024 sa uskutočnila púť miništrantov. Prišlo asi 250 chlapcov, pre ktorých bol pripravený pekný program.

Šimon Srugi

Šimon Srugi sa narodil v Nazarete 27. apríla 1877. Pätnásť dní po narodení bol pokrstený a podľa východného zvyku pobirmovaný.