Blog od dobrovoľníka Juraja z Kene

od | nov 21, 2022 | Misie

 

„Jeden deň som sa bol s Martinom prejsť po okolí. Vonku bolo slnečno a horúco. Došli sme k studni, keď ženy práve načierali vodu. Na chvíľu sme sa pristavili a takto pozorujúc ich pri práci, mi jedna žena podala lano s nádobou, aby som jej pomohol. Párkrát som vytiahol plnú nádobu z hlbokej studne, zatiaľ čo hlavou mi vírili Exupériho slová: „Voda, nemáš ani chuť, ani farbu, ani vôňu, nemožno ťa presne určiť, človek ťa pije a nepozná ťa. Nie si potrebná k životu, sama si život. Prenikáš nás radosťou, ktorá sa zmyslami nedá vysvetliť.“

Dobrovoľník Juraj Ledecký napísal svoj ďalší blog VODA AKO DAR, v ktorom opisuje dobrodružnú cestu do Korru, púštnej oblasti  v kraji Marsabit v Keni. Jurajovi sa jeho misijná služba už pomaličky končí, avšak ešte stále zažíva dni plné zážitkov, preto si jeho blog určite prečítajte celý!

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Ako môžu byť naše projekty úspešné?

Značnú časť augusta a septembra som strávil v Tanzánii v mestečku Mafinga a v Južnom Sudáne v Gumbo, čo je časť hlavného mesta Juby. Na tieto miesta som pricestoval spolu s našimi dobrovoľníčkami, ktoré v nich prežijú nasledujúci rok.

Putovná socha Panny Márie Fatimskej na južnom Kaukaze

Apoštolská prefektúra katolíckej Cirkvi v Azerbajdžane, ktorá bola v roku 2000 zverená starostlivosti slovenskej provincie SDB, prijala s veľkou radosťou v sobotu 15. októbra 2022 putujúcu sochu Panny Márie Fatimskej.