Birmovanecké sústredenie

od | okt 20, 2021 | Výchova

Autor: Dominika Važanová / Foto: František Kubovič

Stretnutie birmovancov z Bratislavy – Miletičovej len 3 týždne pred sviatosťou birmovania. Ovocie dvojročnej formácie bolo vidieť už na sústredení.

Birmovanci planinka 03

Detektívka v lese, akčná ranná rozcvička, diskusie v skupinkách, večerný film aj futbal s don Ferom – to všetko zažili naši birmovanci na spoločnom sústredení na Planinke v Dechticiach, kde si prehĺbili svoje už overené birmovanecké vedomosti.

Birmovanci planinka 06
Pre všetkých to bol vzácny čas osobného stretnutia, keďže drvivá väčšina stretnutí počas roka prebehla kvôli pandémii iba online. Témou sústredenia bola sviatosť Eucharistie a slávenie sv. omše a v tomto duchu sa niesli i aktivity počas celého víkendu.

Birmovanci planinka 02

Veľa sa diskutovalo, počúvalo, hralo a smialo. Rozhovory a aktivity v skupinkách už neboli len tak pre zábavu; išli do hĺbky – a poriadne! Jednou z aktivít napríklad bolo napísať list človeku, ktorého chceli poprosiť o odpustenie. Nebol nik taký, komu by sa písal ľahko, no všetci ho napísali s odvahou a úprimne.

Birmovanci planinka 05

Vytvárali plagátiky vďačnosti, na ktoré písali všetko, za čo ďakujú; rozprávali o sebe a hlbšie sa spoznávali.

Birmovanci planinka 07

Nechýbala ani hudba a tanec, smiech a dobré jedlo. Počasie bolo nádherné, hoci bundu zo seba niektorí nedali dole ani vnútri.

Birmovanci planinka 04

Domov sa teda vrátili s bohatými duchovnými i telesnými zážitkami, ktoré im hádam zostanú v pamäti ešte dlho po birmovke.

Birmovanci planinka 08

 

 

 

 

 

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Naši partneri

Boletim Salesiano Brasil

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Tri kvapky tichého dažďa

Je tu september 2022 a s ním aj moja nová séria youtube príspevkov, v ktorej by som sa chcel venovať rôznym kresťanským témam.

Hnev, čiže „opuch srdca“

Hnev je emócia, ktorú každý z nás pozná. V každom okamihu života nám hrozí, že sa rozhneváme, stratíme nad sebou kontrolu, ak nás niečo irituje alebo nám protirečí.

Rozprávka – cesta k prijatiu hendikepu

V súčasnosti sa súčasťou detských kolektívov čoraz častejšie stávajú integrovaní žiaci. Deti sa tak viac stretávajú s rovesníkmi s rôznymi hendikepmi, ako je telesné či duševné postihnutie. Ako tu môžu pomôcť rozprávky?

Stretko – skrytý poklad

September je obdobím nových začiatkov. Štartuje nielen škola, ale vyberáme aj krúžky, nastavujeme si systém, v akom bude naša rodina v nasledujúcom školskom roku fungovať.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Naši partneri

Boletim Salesiano Brasil

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín