Birmovanecké sústredenie

od | okt 20, 2021 | Výchova

Autor: Dominika Važanová / Foto: František Kubovič

Stretnutie birmovancov z Bratislavy – Miletičovej len 3 týždne pred sviatosťou birmovania. Ovocie dvojročnej formácie bolo vidieť už na sústredení.

Birmovanci planinka 03

Detektívka v lese, akčná ranná rozcvička, diskusie v skupinkách, večerný film aj futbal s don Ferom – to všetko zažili naši birmovanci na spoločnom sústredení na Planinke v Dechticiach, kde si prehĺbili svoje už overené birmovanecké vedomosti.

Birmovanci planinka 06
Pre všetkých to bol vzácny čas osobného stretnutia, keďže drvivá väčšina stretnutí počas roka prebehla kvôli pandémii iba online. Témou sústredenia bola sviatosť Eucharistie a slávenie sv. omše a v tomto duchu sa niesli i aktivity počas celého víkendu.

Birmovanci planinka 02

Veľa sa diskutovalo, počúvalo, hralo a smialo. Rozhovory a aktivity v skupinkách už neboli len tak pre zábavu; išli do hĺbky – a poriadne! Jednou z aktivít napríklad bolo napísať list človeku, ktorého chceli poprosiť o odpustenie. Nebol nik taký, komu by sa písal ľahko, no všetci ho napísali s odvahou a úprimne.

Birmovanci planinka 05

Vytvárali plagátiky vďačnosti, na ktoré písali všetko, za čo ďakujú; rozprávali o sebe a hlbšie sa spoznávali.

Birmovanci planinka 07

Nechýbala ani hudba a tanec, smiech a dobré jedlo. Počasie bolo nádherné, hoci bundu zo seba niektorí nedali dole ani vnútri.

Birmovanci planinka 04

Domov sa teda vrátili s bohatými duchovnými i telesnými zážitkami, ktoré im hádam zostanú v pamäti ešte dlho po birmovke.

Birmovanci planinka 08

 

 

 

 

 

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

SAFI 2024 vyhrala škola z Poštárky

Saleziánska škola bl. Zefyrína v Bardejove na Poštárke sa zapojila do súťaže SAFI 2024 (Súťaž Amatérskych Filmov), ktorú vyhlásila  TV LUX. Tohto roku to už bol 10. ročník a jeho témou bola MOJA MODLITBA.

Podcast Uveriteľní

Nový podcast pre mladých ale aj starších. Každé dva týždne so saleziánom Stanom Hurbaničom a Klaudiou Kosnáčovou.