Biely plášť Artemide Zatti

od | feb 4, 2024 | Saleziánska rodina

 

V sobotu 3. 2. 2024 sa uskutočnil 9. ročník bežkárskeho lyžovania „Biely plášť Artemide Zatti“. Účastníci sa zišli u saleziánov v Žiline a potom sa presunuli na horský prechod Melocík na Kysuciach. Na tomto mieste absolvovali kysuckú bežkársku trasu cez Javorníky, ktorá merala 25 km, Melocík – Kasárne a späť. Nikto z bežkárov sa nevzdal, najmladší účastník Jožko mal 10 rokov. Počas tohto behu si všetci posilnili hlavne húževnatosť do života, ktorú Artemide Zatti tiež mal.
Organizátorom podujatia je už tradične Don Bosco outdoor club.

Biely plast 02 2024 02

Biely plast 02 2024 03

Biely plast 02 2024 04

Biely plast 02 2024 05

Biely plast 02 2024 06

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

ADMA – prvé prísľuby v Bratislave

K saleziánom na Mamateyovej v Bratislave chodím s celou rodinou už viac ako 20 rokov. Postupne sme sa všetci štyria zoznámili so saleziánskou spiritualitou a zistili sme, že je nám blízka.

S Máriou Mazzarellovou na čaji v materskej škole

Už niekoľko rokov okolo sviatku sv. Márie Mazzarellovej (13. máj) je zvykom v Cirkevnej materskej škole v Bratislave-Petržalke, ktorú spravujú sestry saleziánky, organizovať akciu určenú špeciálne pre mamičky s názvom „Čaj o piatej.“

Prší, neprší…? Oslavovať sa musí…!

Oslava sviatku Panny Márie Pomocnice kresťanov 2024. U saleziánov v Bratislave na Miletičovej prišiel dážď… a tak aspoň najdôležitejšie veci sa museli presunúť pod strechu…

Chodili k Saleziánom ešte pred príchodom komunizmu

Združenie Exallievov a priateľov dona Bosca na Slovensku má medzi svojimi členmi aj seniorov. Sú to starší exallievi-odchovanci, ktorí chodili do saleziánskych stredísk ešte pred príchodom komunizmu v Československu.