Biblická online súťaž Bibliq vstupuje do finále

od | jún 13, 2023 | Saleziáni

 

Autor: Jozef Kupka SDB

Súťaž organizuje saleziánsky pastoračný tím so svojimi spolupracovníkmi, ktorých je asi 40. Bibliq prebiehala 15 týždňov. Tohto roku sa na nej zúčastnilo 50 tímov a 15 jednotlivcov. V niektorých tímoch boli aj piati členovia.

Počas súťaže, popri plnení úloh, jednotliví účastníci aj skupiny mohli medzi sebou priamo komunikovať, diskutovať, posielať si správy… Súťažiaci sa takto navzájom zoznamovali, spoznávali sa, mohli si vymieňať kontakty.

Bibliq 06 2023 01

21. 5. 2023 sa ukončila prípravná časť, boli vyhlásené výsledky a vzniklo záverečné poradie tímov a jednotlivcov. Prvé 3 tímy prípravnej časti postúpili automaticky do finále.

V sobotu 27. 5. 2023 sa uskutočnilo semifinále. Mohli sa na ňom zúčastniť tímy, ktoré získali v prípravnej časti aspoň 300 bodov. A do finále potom postúpilo ešte 8 najlepších semifinalistov.

Finále Bibliq sa uskutoční prezenčne 16. – 18. júna 2023 v saleziánskom dome v Žiline. Finalisti budú ubytovaní na internáte SOŠ, takže sa osobne stretnú aj s organizátormi súťaže a budú môcť spoločne prežiť pekné vyvrcholenie celého tohto biblického putovania.

Stránka súťaže je k dispozícii tu: Bibliq

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Luník IX

Na Veľký piatok sme pripravili pre sídlisko Luník IX krížovú cestu. Okrem kŕdľa detí sa k nám pridalo aj viacero dospelých, pre ktorých to bola príležitosť duchovne sa stíšiť uprostred sídliskového ruchu, v ktorom bežne žijú.

Námestovo

Naši spolupracovníci ASC sa zúčastnili na duchovných cvičeniach v krásnom prostredí Oravskej priehrady v penzióne Kormorán.

Banská Bystrica

Pozývame čitateľov pozrieť sa na nedávne udalosti v našom stredisku s pohľadom na zmŕtvychvstalého Krista.

Trnava-Kopánka

Pozdravujeme všetkých a prichádzame za naše stredisko v Trnave na Kopánke so správami za posledné dva mesiace.