Biblická online súťaž Bibliq vstupuje do finále

od | jún 13, 2023 | Saleziáni

 

Autor: Jozef Kupka SDB

Súťaž organizuje saleziánsky pastoračný tím so svojimi spolupracovníkmi, ktorých je asi 40. Bibliq prebiehala 15 týždňov. Tohto roku sa na nej zúčastnilo 50 tímov a 15 jednotlivcov. V niektorých tímoch boli aj piati členovia.

Počas súťaže, popri plnení úloh, jednotliví účastníci aj skupiny mohli medzi sebou priamo komunikovať, diskutovať, posielať si správy… Súťažiaci sa takto navzájom zoznamovali, spoznávali sa, mohli si vymieňať kontakty.

Bibliq 06 2023 01

21. 5. 2023 sa ukončila prípravná časť, boli vyhlásené výsledky a vzniklo záverečné poradie tímov a jednotlivcov. Prvé 3 tímy prípravnej časti postúpili automaticky do finále.

V sobotu 27. 5. 2023 sa uskutočnilo semifinále. Mohli sa na ňom zúčastniť tímy, ktoré získali v prípravnej časti aspoň 300 bodov. A do finále potom postúpilo ešte 8 najlepších semifinalistov.

Finále Bibliq sa uskutoční prezenčne 16. – 18. júna 2023 v saleziánskom dome v Žiline. Finalisti budú ubytovaní na internáte SOŠ, takže sa osobne stretnú aj s organizátormi súťaže a budú môcť spoločne prežiť pekné vyvrcholenie celého tohto biblického putovania.

Stránka súťaže je k dispozícii tu: Bibliq

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Začiatok nového pastoračného roka v saleziánskej provincii

Vedenie saleziánskej provincie v Bratislave na Miletičovej uskutočnilo v pondelok 18. septembra stretnutie všetkých zamestnancov a spolupracovníkov, ktorí sa zúčastňujú na zabezpečovaní a organizovaní saleziánskych aktivít na provinciálnej úrovni.

Žilina – SOŠ

V čase čítania týchto riadkov už naša komunita naplno žije školským rokom na SOŠ svätého Jozefa Robotníka a chlapčenským internátom.

Nová Dubnica

Po takmer trojmesačnej prestávke sa opäť hlásime z Novej Dubnice, v novom zložení a s novým nadšením pre záchranu duší.