Banská Bystrica

od | nov 22, 2021 | Saleziáni

Text a Foto: SDB Banská Bystrica

V uplynulom období sme čakali, či nám schvália nových saleziánov spolupracovníkov. A stalo sa. Dňa 8. decembra bude mať Banská Bystrica po dlhom čase svojich nových desiatich saleziánov spolupracovníkov ASC. Veľmi sa z toho tešíme.

Ale poďme aj k iným veciam. Aj keď sa na mape postupne dostávame do tmavších farieb, sme veľmi radi, že ešte môžeme v kostole aj v stredisku ako-tak fungovať. S animátormi sme ešte v septembri spustili Strediskovú školu animátorov na našej chate v Banskej Belej. Celý rok chceme oveľa viac spoznávať dona Bosca a cvičiť sa v praktických zručnostiach. Práve v praktických zručnostiach sme sa cvičili na kurze Ciest zrenia a školení o prevencii, ktoré si pre nás pripravili Eva Rušinová, Peter Naňo a naše dve miestne „preventistky“.

Banska Bystrica 02

S farnosťou sme už tradične putovali na farskú púť na Staré Hory a modlili sme sa počas 40 hodinovej adorácie.

Banska Bystrica 03

Dňa 10. októbra sme sa veľmi tešili z udalosti v podobe miništrantských sľubov, počas ktorých 11 chlapcov zložilo slávnostný miništrantský sľub pred celou farnosťou.

Banska Bystrica 04

Bežia nám aj všetky športové tréningy a novinkou je, že po koronovej pauze sa rozbehli aj tri nové stretká vysokoškolákov a pracujúcich pod vedením manželských párov.

Banska Bystrica 05

V saleziánskej komunite ide všetko ako má. Už máme novú fasádu na celom dome, začal sa upravovať terén pre dom saleziánok, ktorý sa bude postupne stavať, pribudlo nám nové tartanové ihrisko (áno, už druhé nové ihrisko za posledný polrok) a takisto sa zriadila nová direkcia.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Stolnotenisový turnaj Františka Tokára

Uskutočnil sa 26. novembra 2023 u saleziánov v Bratislave na Miletičovej. Turnaj má už niekoľko ročnú tradíciu a teší sa veľmi peknému záujmu športovcov.