Banská Bystrica

od | nov 22, 2021 | Saleziáni

Text a Foto: SDB Banská Bystrica

V uplynulom období sme čakali, či nám schvália nových saleziánov spolupracovníkov. A stalo sa. Dňa 8. decembra bude mať Banská Bystrica po dlhom čase svojich nových desiatich saleziánov spolupracovníkov ASC. Veľmi sa z toho tešíme.

Ale poďme aj k iným veciam. Aj keď sa na mape postupne dostávame do tmavších farieb, sme veľmi radi, že ešte môžeme v kostole aj v stredisku ako-tak fungovať. S animátormi sme ešte v septembri spustili Strediskovú školu animátorov na našej chate v Banskej Belej. Celý rok chceme oveľa viac spoznávať dona Bosca a cvičiť sa v praktických zručnostiach. Práve v praktických zručnostiach sme sa cvičili na kurze Ciest zrenia a školení o prevencii, ktoré si pre nás pripravili Eva Rušinová, Peter Naňo a naše dve miestne „preventistky“.

Banska Bystrica 02

S farnosťou sme už tradične putovali na farskú púť na Staré Hory a modlili sme sa počas 40 hodinovej adorácie.

Banska Bystrica 03

Dňa 10. októbra sme sa veľmi tešili z udalosti v podobe miništrantských sľubov, počas ktorých 11 chlapcov zložilo slávnostný miništrantský sľub pred celou farnosťou.

Banska Bystrica 04

Bežia nám aj všetky športové tréningy a novinkou je, že po koronovej pauze sa rozbehli aj tri nové stretká vysokoškolákov a pracujúcich pod vedením manželských párov.

Banska Bystrica 05

V saleziánskej komunite ide všetko ako má. Už máme novú fasádu na celom dome, začal sa upravovať terén pre dom saleziánok, ktorý sa bude postupne stavať, pribudlo nám nové tartanové ihrisko (áno, už druhé nové ihrisko za posledný polrok) a takisto sa zriadila nová direkcia.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.

Košice-Tri hôrky

Od marca tohto roku saleziáni v Košiciach na Troch hôrkach úspešne rozbehli utorkové vysokoškolské večery A.K.A.

Banská Bystrica

Až traja bratia a jedna sestra z našich komunít mali životné jubileá alebo „bežné“ narodeniny počas uplynulého mesiaca. Tak ešte raz „auguri“.