Banská Bystrica

od | jún 6, 2023 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Banská Bystrica

Máj – mesiac Panny Márie.

Na konci apríla bol spolubrat z našej komunity Vladimír Plášek na stretnutí mladých kňazov, Ivi a Jožko na duchovných cvičeniach pre začínajúcich animátorov.

Banska Bystrica 06 2023 02

Prvý májový víkend patril finále Kama, U 16 a potom U 19. Mladšiu kategóriu vyhrala Banská Bystrica a staršiu Námestovo.

Pre chlapcov sme zorganizovali Dni Dominika Savia: nocovačku a brigádu.

Ku cti Panny Márie a verní odkazu dona Bosca „Keď chcete vidieť zázraky, modlite sa deviatnik k Panne Márii Pomocnici“ sme pripravili deviatnik a povzbudili ľudí k účasti.

Banska Bystrica 06 2023 03

Spustili sme prihlasovanie na letné tábory. S rodinami sme išli napriek dažďu na výlet do blízkych hôr. Oslávili sme tiež narodeniny nášho direktora Iva Štofeja.

Veľkou akciou, ktorá je pred nami, je Deň farnosti.

Banska Bystrica 06 2023 04

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

40 rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka

V tomto roku slávime defilé sto rokov Saleziánov na Slovensku. A v rámci osláv storočnice si 2. júna 2024 v popoludňajších hodinách rodáci z obce Čaňa pri Košiciach pripomenuli 40. rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka.

Bardejov

Aj v mesiaci máj sa konalo viacero víkendoviek na našej Brezovke. 5. – 6. mája sa stretli stredoškoláčky, ktoré prežili spolu obohacujúci a požehnaný čas.

Nová Dubnica

Májovou akciou číslo jedna bol deň farnosti. Doobeda sa slávila svätá omša zo sviatku sv. Jozefa Robotníka. Spestrením, ale i veľkým lákadlom, nielen pre najmenších, boli nafukovacie hrady.