Banská Bystrica

od | máj 5, 2023 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Banská Bystrica

Mesiac zmŕtvychvstalého Krista

Na konci marca naši starší animátori mali poslednú samostatnú strediskovú školu animácie. Na ďalšej budú už spolu s mladšími animátormi a potom zakončia túto etapu formácie púťou do Turína.

BB 05 2023 03

Až traja bratia a jedna sestra z našich komunít mali životné jubileá alebo „bežné“ narodeniny počas uplynulého mesiaca. Tak ešte raz „auguri“. Komunitné vzťahy sme posilnili spoločným slávením Veľkej noci aj veľkonočným výletom do Tatier.

BB 05 2023 02

Pred veľkonočnými sviatkami sa všetci animátori stretli na pekne pripravenej sederovej večeri a duchovnej obnove.

Zúčastnili sme sa aj na milom stretnutí s mladými zástupcami zo stredísk Domky na valnom zhromaždení a o týždeň na valnom zhromaždení Laury.

V našom stredisku sa stretol APO tím, ktorý neúnavne oživuje myšlienku na povolania v našej provincii.

BB 05 2023 04

Posledný víkend bol mega apoštolský: Ivo ešte kázal duchovné cvičenia pre spolubratov, Tibor bol na týchto duchovných cvičeniach, Ivi išiel na hokejbalový turnaj do Novej Dubnice, Jožo a Vlado išli na birmovanecké sústredenie do Jasenia, piatkový večer pre mladých zobrali na starosť spolupracovníci, chlapčenské stretká išli na chatu so svojimi animátormi a pomohli im dve mamky.

Bohu vďaka, že prišiel k nám ako Vykupiteľ a môžeme ho stretávať osobne, v komunite, v mladých aj v pekných udalostiach každodenného života.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.