Banská Bystrica

od | mar 12, 2023 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Banská Bystrica

V deviatniku k donovi Boscovi sme si pripomenuli niektorých našich saleziánov a pripravili sme krátke nahrávky o nich na každý deň (Titus Zeman, Figura, Bokor, Kabina, Vagač, Sersen, Dermek, Ižold, Turanský).

V nedeľu, 29. 1. sa v našom mládežníckom stredisku Salezko uskutočnil už zaužívaný kalčetový turnaj dvojíc. Prišlo naňho dokopy 29 dvojíc, ktoré hrali podľa veku v troch rôznych kategóriách. Najviac v kategórii U19. Víťazný tím v tejto kategórii vyhral aj celoslovenský kalčetový turnaj v Poprade.

Banska Bystrica 03 2023 02

5. februára, teda prvú nedeľu po sviatku don Bosca, sme pripravili oslavu sviatku dona Bosca – Don Bosco show. Slávnosť bola veľmi pekná, mladí zo Salezka nacvičili spolu 17 scénok a tanečných vystúpení. Azda sme tak pomohli naplniť prianie otca provinciála zo začiatku roka: urobiť dona Bosca trochu viac známym.

Banska Bystrica 03 2023 04

V prvej polovici februára bol u nás saleziánsky ples, detský karneval a manželský večer (Sedem pilierov manželstva). Pri týchto podujatiach sme sa snažili upevniť rodinné prostredie v Salezku, ktoré bolo také dôležité pre dona Bosca.

Banska Bystrica 03 2023 03

17. 2. sme zorganizovali Animovaný piatok. Bol to večer venovaný téme o cestovaní po svete a jeho súčasťou bol aj vedomostný kvíz o spoznávaní sveta so Saleziánmi. Zapojili sa mladší aj starší. Účastníci kvízu mohli získať aj jedinečné odmeny, ako napríklad úmysel na sv. omši, alebo poukážku do nášho baru, takže sa určite oplatilo prísť.

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Tri hôrky

Po troch rokoch poznačených koronou sme konečne mali naživo Don Bosco Show, na ktorú sme pozývali najmä rodičov našich mladých. Tematicky sa viazala na prierez histórie storočnice, počas ktorej my saleziáni pôsobíme na Slovensku.

Jakutsk

Na slávnosť dona Bosca sa na liturgickom slávení v našom kostole zúčastnila pekná skupina ľudí a v priestoroch domu mládeže sa popoludní vystriedala asi stovka návštevníkov.

Košice-Luník IX

Rok 2023 je v niečom špecifický. Konkrétne v tom, že po 2 rokoch lockdownov, teda s odstupom 3 rokov zažívame to, čo bolo predtým samozrejmosťou.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín