Banská Bystrica

od | mar 12, 2023 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Banská Bystrica

V deviatniku k donovi Boscovi sme si pripomenuli niektorých našich saleziánov a pripravili sme krátke nahrávky o nich na každý deň (Titus Zeman, Figura, Bokor, Kabina, Vagač, Sersen, Dermek, Ižold, Turanský).

V nedeľu, 29. 1. sa v našom mládežníckom stredisku Salezko uskutočnil už zaužívaný kalčetový turnaj dvojíc. Prišlo naňho dokopy 29 dvojíc, ktoré hrali podľa veku v troch rôznych kategóriách. Najviac v kategórii U19. Víťazný tím v tejto kategórii vyhral aj celoslovenský kalčetový turnaj v Poprade.

Banska Bystrica 03 2023 02

5. februára, teda prvú nedeľu po sviatku don Bosca, sme pripravili oslavu sviatku dona Bosca – Don Bosco show. Slávnosť bola veľmi pekná, mladí zo Salezka nacvičili spolu 17 scénok a tanečných vystúpení. Azda sme tak pomohli naplniť prianie otca provinciála zo začiatku roka: urobiť dona Bosca trochu viac známym.

Banska Bystrica 03 2023 04

V prvej polovici februára bol u nás saleziánsky ples, detský karneval a manželský večer (Sedem pilierov manželstva). Pri týchto podujatiach sme sa snažili upevniť rodinné prostredie v Salezku, ktoré bolo také dôležité pre dona Bosca.

Banska Bystrica 03 2023 03

17. 2. sme zorganizovali Animovaný piatok. Bol to večer venovaný téme o cestovaní po svete a jeho súčasťou bol aj vedomostný kvíz o spoznávaní sveta so Saleziánmi. Zapojili sa mladší aj starší. Účastníci kvízu mohli získať aj jedinečné odmeny, ako napríklad úmysel na sv. omši, alebo poukážku do nášho baru, takže sa určite oplatilo prísť.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

40 rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka

V tomto roku slávime defilé sto rokov Saleziánov na Slovensku. A v rámci osláv storočnice si 2. júna 2024 v popoludňajších hodinách rodáci z obce Čaňa pri Košiciach pripomenuli 40. rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka.

Bardejov

Aj v mesiaci máj sa konalo viacero víkendoviek na našej Brezovke. 5. – 6. mája sa stretli stredoškoláčky, ktoré prežili spolu obohacujúci a požehnaný čas.

Nová Dubnica

Májovou akciou číslo jedna bol deň farnosti. Doobeda sa slávila svätá omša zo sviatku sv. Jozefa Robotníka. Spestrením, ale i veľkým lákadlom, nielen pre najmenších, boli nafukovacie hrady.