Banská Bystrica – mesiac prekvapení a požehnania

od | jan 17, 2023 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Banská Bystrica

Birmovanecké sústredenia na chate v Banskej Belej, prijatie nových animátorov, Deviatnik k nepoškvrnenej Panne Márii, spolupráca s občianskymi združeniami na Mikulášovi v meste, to boli hlavné udalosti, v ktorých sme zažili prekvapenie a vnímali sme Pánovo požehnanie.

Bb 01 2023 03

Birmovanecké sústredenia najskôr dievčat a potom chlapcov sme mali na chate. Birmovanci prekvapili zapojením sa do programu. Starší animátori prijali na spoločnom stretku do svojho kruhu prekvapujúco pekný počet nových animátorov. Do deviatnika k Nepoškvrnenej sa zapojili mladí a nepredvídane ho sprostredkoval aj náš celoslovenský saleziánsky web.

Bb 01 2023 05

Na Mikuláša v meste, ktorého organizácia stála najmä na nás, prišlo veľa ľudí. Vianočnú atmosféru dotvorili pekné dva animované piatky. Požehnanie sme silno vnímali pri obnovení prísľubov našich spolupracovníkov za účasti otca provinciála Petra Timka.

Bb 01 2023 02

Bb 01 2023 04

Bohu vďaka za prekvapenia a požehnania, ktorých v našom živote nie je málo. Jedno z najväčších je pred nami: Boh sa stal človekom.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Bardejov

Je tu pomerne silná a zapálená saleziánska rodina, ktorá stále hľadá spôsoby, ako upevňovať rodinnosť, rozširovať saleziánsku charizmu a odpovedať na potreby nášho okolia.

Zomrel salezián don Ján Tocký

S tichou bázňou pred Pánom a s nádejou na slávne vzkriesenie vám oznamujeme, že náš spolubrat salezián kňaz don Ján Tocký zosnul v Pánovi 21. februára 2024 vo veku 93 rokov.

Stretnutie miništrantov v Žiline

Uskutočnilo sa počas víkendu 16. – 18. februára 2024 v saleziánskom dome v Žiline. Prišlo asi 20 saleziánov z 20-tich stredísk a 200 chlapcov-miništrantov.