Banská Bystrica – mesiac prekvapení a požehnania

od | jan 17, 2023 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Banská Bystrica

Birmovanecké sústredenia na chate v Banskej Belej, prijatie nových animátorov, Deviatnik k nepoškvrnenej Panne Márii, spolupráca s občianskymi združeniami na Mikulášovi v meste, to boli hlavné udalosti, v ktorých sme zažili prekvapenie a vnímali sme Pánovo požehnanie.

Bb 01 2023 03

Birmovanecké sústredenia najskôr dievčat a potom chlapcov sme mali na chate. Birmovanci prekvapili zapojením sa do programu. Starší animátori prijali na spoločnom stretku do svojho kruhu prekvapujúco pekný počet nových animátorov. Do deviatnika k Nepoškvrnenej sa zapojili mladí a nepredvídane ho sprostredkoval aj náš celoslovenský saleziánsky web.

Bb 01 2023 05

Na Mikuláša v meste, ktorého organizácia stála najmä na nás, prišlo veľa ľudí. Vianočnú atmosféru dotvorili pekné dva animované piatky. Požehnanie sme silno vnímali pri obnovení prísľubov našich spolupracovníkov za účasti otca provinciála Petra Timka.

Bb 01 2023 02

Bb 01 2023 04

Bohu vďaka za prekvapenia a požehnania, ktorých v našom živote nie je málo. Jedno z najväčších je pred nami: Boh sa stal človekom.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

40 rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka

V tomto roku slávime defilé sto rokov Saleziánov na Slovensku. A v rámci osláv storočnice si 2. júna 2024 v popoludňajších hodinách rodáci z obce Čaňa pri Košiciach pripomenuli 40. rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka.

Bardejov

Aj v mesiaci máj sa konalo viacero víkendoviek na našej Brezovke. 5. – 6. mája sa stretli stredoškoláčky, ktoré prežili spolu obohacujúci a požehnaný čas.

Nová Dubnica

Májovou akciou číslo jedna bol deň farnosti. Doobeda sa slávila svätá omša zo sviatku sv. Jozefa Robotníka. Spestrením, ale i veľkým lákadlom, nielen pre najmenších, boli nafukovacie hrady.