Banská Bystrica

od | dec 5, 2022 | Saleziáni

 

Zhodnotenie a nové inšpirácie

Text a Foto: SDB Banská Bystrica

Koniec októbra bol v Banskej Bystrici venovaný duchovným cvičeniam. Na vysokoškolské duchovné cvičenia s Ivanom Štofejom prišlo takmer 20 mladých. Duchovné cvičenia pre farníkov mal Tibor Janúch.

V dňoch 1. – 8. 11. sme chodili spoločne po večerných svätých omšiach na blízky cintorín pomodliť sa za duše v očistci.

Počas pekného jesenného počasia sme mladým ponúkli výlet do blízkej prírody a upratovanie okolo domu. Zhodnotenie života našej komunity a nové inšpirácie sme uskutočnili spoločne s provinciálom donom Petrom Timkom počas vizitácie. Stretol sa s nami, sestrami FMA aj s mladými a pekné boli aj pohodové chvíle pri stole.

Prvý ročník SŠA (Stredisková škola animácie) sme ponúkli minuloročným birmovancom. Teraz sú z nich prípravkári.

Banska bystrica 12 2022 02

Do nášho strediska prišli mladí kňazi na neoficiálny začiatok stretnutia. Odtiaľto pokračovali do Badína na stretnutie s donom Pascualom Chávezom.

Zúčastnili sme sa na športových podujatiach VHT v Košiciach (Veľký hokejbalový turnaj) a KAMA U 16 a U 19 v Bratislave. Obnovili sme aj tradičný Cecilfest, na ktorý prišli deti, mladí, rodičia aj starší.

Banska bystrica 12 2022 03

Banska bystrica 12 2022 04

Banska bystrica 12 2022 05

Na celodennej duchovnej obnove v Žiline sme sa povzbudili k radosti spolu s komunitou z Námestova a miestnymi komunitami zo Žiliny.

Bohu vďaka za všetko a nech nás nové inšpirácie vedú k novému pohľadu na krásny saleziánsky život.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Začiatok nového pastoračného roka v saleziánskej provincii

Vedenie saleziánskej provincie v Bratislave na Miletičovej uskutočnilo v pondelok 18. septembra stretnutie všetkých zamestnancov a spolupracovníkov, ktorí sa zúčastňujú na zabezpečovaní a organizovaní saleziánskych aktivít na provinciálnej úrovni.

Žilina – SOŠ

V čase čítania týchto riadkov už naša komunita naplno žije školským rokom na SOŠ svätého Jozefa Robotníka a chlapčenským internátom.

Nová Dubnica

Po takmer trojmesačnej prestávke sa opäť hlásime z Novej Dubnice, v novom zložení a s novým nadšením pre záchranu duší.

Veľký Biel

Teší nás, že aj náš domček bol cez prázdniny bohato navštevovaný a že popri tom všetkom sme stíhali obslúžiť saleziánsku rodinu.