Banská Bystrica

od | dec 5, 2022 | Saleziáni

 

Zhodnotenie a nové inšpirácie

Text a Foto: SDB Banská Bystrica

Koniec októbra bol v Banskej Bystrici venovaný duchovným cvičeniam. Na vysokoškolské duchovné cvičenia s Ivanom Štofejom prišlo takmer 20 mladých. Duchovné cvičenia pre farníkov mal Tibor Janúch.

V dňoch 1. – 8. 11. sme chodili spoločne po večerných svätých omšiach na blízky cintorín pomodliť sa za duše v očistci.

Počas pekného jesenného počasia sme mladým ponúkli výlet do blízkej prírody a upratovanie okolo domu. Zhodnotenie života našej komunity a nové inšpirácie sme uskutočnili spoločne s provinciálom donom Petrom Timkom počas vizitácie. Stretol sa s nami, sestrami FMA aj s mladými a pekné boli aj pohodové chvíle pri stole.

Prvý ročník SŠA (Stredisková škola animácie) sme ponúkli minuloročným birmovancom. Teraz sú z nich prípravkári.

Banska bystrica 12 2022 02

Do nášho strediska prišli mladí kňazi na neoficiálny začiatok stretnutia. Odtiaľto pokračovali do Badína na stretnutie s donom Pascualom Chávezom.

Zúčastnili sme sa na športových podujatiach VHT v Košiciach (Veľký hokejbalový turnaj) a KAMA U 16 a U 19 v Bratislave. Obnovili sme aj tradičný Cecilfest, na ktorý prišli deti, mladí, rodičia aj starší.

Banska bystrica 12 2022 03

Banska bystrica 12 2022 04

Banska bystrica 12 2022 05

Na celodennej duchovnej obnove v Žiline sme sa povzbudili k radosti spolu s komunitou z Námestova a miestnymi komunitami zo Žiliny.

Bohu vďaka za všetko a nech nás nové inšpirácie vedú k novému pohľadu na krásny saleziánsky život.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Príbeh dona Bosca

Don Bosco si myslel, že okrem konania dobra je potrebné dať o ňom aj vedieť. (Kreslené video.)

Oslava sviatku dona Bosca na Miletičovej

Saleziáni a mládež v Bratislave na Miletičovej pripravili oslavu sviatku dona Bosca. Po dvoch rokoch opäť tradičným spôsobom pri spoločnom stretnutí.

Peniaze alebo život

Don Bosco bol často v nebezpečenstve života. Raz večer sa tiež veľmi preľakol, keď z hustého krovia vyskočil mladý muž a povedal: „Peniaze alebo život!“