Banská Bystrica

od | okt 5, 2022 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Banská Bystrica

Nový školský rok, nová komunita

Z komunity v Banskej Bystrici odišiel Lukáš Závodník na štúdiá do Turína. Jozef Špalek do Trnavy a Peťo Kukľa do Hodov. A letná výpomoc – diakon Miro Podstavek – odletel symbolicky 11. septembra do Turína. Ťažko nahradiť tieto žijúce legendy. Ale predsa skúsila provinciálna rada vyskladať nové posily: Jozefa Ragulu, Mateja Ivaniča – momentálne najmladšieho slovenského saleziána a Vlada Plášeka. A tak sme tu. Snažíme sa zladiť a rozbehnúť nový školský rok v novom zložení.

Bb 10 2022 04

Animátorom sme sa odvďačili za ich prácu pekným štvordňovým animátorským výletom v dedinke Bystrá. Odtiaľ sme podnikli nenáročnú výpravu na Chopok a Ďumbier. Pamätné boli aj spoločné večery alebo vodné hry či rozhovory. Potom sme spoločne s animátormi naplánovali nový školský rok.

Chlapcov sme pozvali na Bodku do Levoče a spolu s nimi sme ukončili letné aktivity. Kritériá na hodnotenie scénok: myšlienka, predvedenie, výprava a vtipnosť najlepšie splnil Bardejov, ale aj nám sa spoločný výlet k Mariánskej svätyni veľmi páčil.

Bb 10 2022 02

Stredoškolákov sme pozvali k spolupráci s nami prostredníctvom stretnutia v Salezku a naozaj prišli. Počas roka z nich hádam vyrastú noví animátori. Zapísali sa aj do tímov, ktoré v Salezku pomáhajú v rôznych oblastiach chodu strediska.

Stretnúť bratov a sestry našej saleziánskej rodiny sa vždy dá pri dôležitých udalostiach, preto sme sa na nich zúčastnili: večné sľuby sestry Ali v Dubnici nad Váhom, kde zaspieval náš zbor Stagg, a večné sľuby Jána Bendíka a Petra Biela v Prešove, kde vypomohol aj náš diakon.

Bb 10 2022 03

Rodiny, mladých a deti sme pozvali na otvorenie Salezka, tzv. Maxistretko. Bolo v štýle letného oratka. Hral sa futbal otcovia a synovia, inline, kimbal, lacros. Okrem toho ste si mohli kúpiť wafle, panini, granitu alebo cukrovú vatu. Pritom sa deti stretli so svojimi animátormi a prihlásili sa aj nové deti na stretká a krúžky.

Ďakujem, že ste sa dočítali až sem, aj Pánu Bohu za milosti v uplynulom mesiaci.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

40 rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka

V tomto roku slávime defilé sto rokov Saleziánov na Slovensku. A v rámci osláv storočnice si 2. júna 2024 v popoludňajších hodinách rodáci z obce Čaňa pri Košiciach pripomenuli 40. rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka.

Bardejov

Aj v mesiaci máj sa konalo viacero víkendoviek na našej Brezovke. 5. – 6. mája sa stretli stredoškoláčky, ktoré prežili spolu obohacujúci a požehnaný čas.

Nová Dubnica

Májovou akciou číslo jedna bol deň farnosti. Doobeda sa slávila svätá omša zo sviatku sv. Jozefa Robotníka. Spestrením, ale i veľkým lákadlom, nielen pre najmenších, boli nafukovacie hrady.