Banská Bystrica

od | apr 13, 2024 | Saleziáni

 

Marec, zmŕtvychvstanie

Ako evanjelista Marek na konci slovami stotníka pozýva čitateľa pozrieť sa opäť na začiatok evanjelia Ježiša Krista, Božieho Syna, tak aj ja. Pozývam čitateľa pozrieť sa na posledné udalosti nášho strediska s pohľadom na zmŕtvychvstalého Krista.

Trochu sa ešte vrátime aj pred Pôst: Mladí si utvrdili alebo získali tanečné kompetencie na animovanom piatku, deti sa zabavili na detskom karnevale, rodičia a mladí sa zabavili na saleziánskom plese a napokon všetci sme sa zišli na krásnej Don Bosco show v rámci osláv nášho zakladateľa dona Bosca s názvom „Po 100-pách dona Bosca“. Na mesiac bola súčasťou našej komunity aj novicka sestier saleziánok Marianka Borbová.

BB 04 2024 02

BB 04 2024 04

Mladá speváčka Viktória Tarabová sa s nami podelila o svoj talent na ďalšom animovanom piatku.

BB 04 2024 03

Počas jarných prázdnin sa mladí stíšili a stretli sa s Bohom na duchovných cvičeniach na chatách na Ranči a v Banskej Belej. Súčasne sme mali hokejbalový kemp pre najmenších a pre mladých hokejbalistov.

Nasledovali dva víkendy venované futbalu: Kama U13 v Žiline a turnaj in memoriam Jozef Sobota U15 v Mútnom. Dve dvojice sme poslali aj na celoslovenský kalčetový turnaj v Poprade.

BB 04 2024 05

Dvaja bratia sme sa zúčastnili na duchovných cvičeniach v úplnom tichu s Antonínom Pražanom v exercičnom dome v Prešove. Veľmi dobrá voľba.

Do Veľkého týždňa sme vstúpili veľkonočným spovedaním na Kvetnú nedeľu. Animátori sa zišli na duchovnú obnovu a sederovú večeru v stredu. Potom už prišiel Zelený štvrtok s peknou spoločnou večerou na oslavu kňazstva, Veľký piatok s večernou krížovou cestou pre mladých na blízky kopec a Biela sobota s krásne nacvičenými žalmami na večernej vigílii.

BB 04 2024 06

Veľkonočná nedeľa už patrila oslave zmŕtvychvstalého Pána na svätých omšiach doobeda a potom v spoločných komunitných chvíľach poobede.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Provinciálna kapitula saleziánov

Bude sa konať v dňoch 26. – 31. mája 2024 v Badíne. Zúčastní sa na nej 53 bratov s právom hlasovania. Kapitula sa koná v mimoriadnom skoršom termíne.

Savio Run 2024 – „Bež za svojím snom“

Spojiť oslavu svätého Dominika Savia, zdravé behanie a spoločenstvo strediska u Saleziánov v Michalovciach. Podarilo sa nám to v pekné nedeľné poobedie 5. mája, kedy sme mali bežecké podujatie SAVIO RUN 2024.

Púť miništrantov v Šaštíne

V sobotu 11. mája 2024 sa uskutočnila púť miništrantov. Prišlo asi 250 chlapcov, pre ktorých bol pripravený pekný program.

Šimon Srugi

Šimon Srugi sa narodil v Nazarete 27. apríla 1877. Pätnásť dní po narodení bol pokrstený a podľa východného zvyku pobirmovaný.