Banská Bystrica

od | jan 5, 2024 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Banská Bystrica

December – mesiac stretnutí a darčekov

Animátori zo Salezka sa stretli na ďalšej tohtoročnej Strediskovej škole animácie počas víkendu pred začiatkom decembra. Stretnutie otvorili v piatok svätou omšou, večerou a nočnou hrou vonku, pri ktorej spoznali saleziánskych svätých a blahoslavených. Sobotný deň bol venovaný téme: Zorganizovať si dobre svoj čas. Inšpirovali sme sa knihou Martina Kačmáryho: Biele plátno. Nedeľná duchovná obnova poskytla dostatok času prejsť sa vonku v začínajúcom krásnom zimnom počasí.

Stredisko v Banskej Bystrici už od nepamäti žilo športom. Potvrdila to aj prvá decembrová nedeľa, ktorá patrila kalčetovému turnaju. Zúčastnilo sa na ňom 27 tímov v troch vekových kategóriách.

BB 01 2024 01

Radosť a nádej v detských srdiečkach rozsvietil vianočný stromček v Sásovej počas akcie Mikuláš v meste. Obdarované neostali len deti, ale dobro sa šírilo aj ďalej. Všetci zúčastnení si mali možnosť zakúpiť chutné dobroty na charitatívnych trhoch. Nechýbala vianočná kapustnica, pečené klobásy, punč, koláčiky, lokše a veľa iných dobrôt. Deti sa mohli voziť na koni. Výťažok z trhov poputoval na podporu Materského centra Mamina. Príjemnú atmosféru dotvárali piesne a koledy či tanečné vystúpenia. Na pódiu vystúpili aj deti, ktoré si pre Mikuláša pripravili rôznorodé básne a piesne.

BB 01 2024 02

BB 01 2024 03

Ako už na Vianoce býva zvykom, rodiny sa stretávajú, aby spoločne oslávili sviatky radosti a pokoja. Tak sa aj naša celá animátorská rodina zišla po roku, aby spoločne ukončili jeden kalendárny rok a spolu mohli otvoriť srdcia novému. Na Animátorskom čine roka sa 22. decembra 2023 stretli v našom stredisku mnohé generácie animátorov. Zhodnotili celoročnú činnosť na stretkách, akciách, projektoch, ale aj prácu, ktorú až tak nevidno. Večer sprevádzal veselý program v podobe hudobných vystúpení, pozdravov od našich najmladších animátorov, ale aj zábavná scénka saleziánskej komunity. Nechýbalo ani tradičné vyhlásenie animátora a animátorky roka.

BB 01 2024 04

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

40 rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka

V tomto roku slávime defilé sto rokov Saleziánov na Slovensku. A v rámci osláv storočnice si 2. júna 2024 v popoludňajších hodinách rodáci z obce Čaňa pri Košiciach pripomenuli 40. rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka.

Bardejov

Aj v mesiaci máj sa konalo viacero víkendoviek na našej Brezovke. 5. – 6. mája sa stretli stredoškoláčky, ktoré prežili spolu obohacujúci a požehnaný čas.

Nová Dubnica

Májovou akciou číslo jedna bol deň farnosti. Doobeda sa slávila svätá omša zo sviatku sv. Jozefa Robotníka. Spestrením, ale i veľkým lákadlom, nielen pre najmenších, boli nafukovacie hrady.