Banská Bystrica

od | nov 5, 2023 | Saleziáni

 

Október, mariánsky mesiac

Prosiť Pannu Máriu za celý nasledujúci školský rok sme išli v sobotu 23. októbra na Staré Hory. Bola s nami aj sestra saleziánka Maria Assunta Inoue Sumiko, ktorá konala vizitáciu sestier FMA. Pršalo, ale prišlo asi 50 ľudí.

BB 11 2023 02

Hneď na druhý deň sme sa stretli s približne 50 rodinami zo Salezka, aby sme ich počúvali a možno opäť niečo spoločne rozhýbali. Mamičky s deťmi znova začali chodiť na piatkové „mama omše“. Začali sa stretnutia s prvoprijímajúcimi IMOS v novom štýle: spoločná omša, spoločná katechéza, hry v skupinách.

BB 11 2023 04

Prvý novembrový víkend patril Strediskovej škole pre animátorov. Témou boli stretká a itineráre a novinkou spoločná hra LARP. Stretol sa aj mediálny, zásobovací, barový, ekonomický tím, stredisková rada a ďalšie tímy, s ktorými sa snažíme spoločne animovať život v Salezku.

S mladšou Kamou sme boli odohrať priateľský zápas s 1. KŠK v Žiline.

BB 11 2023 03

Dievčatá vyhrali jednu z kategórií na prestížnej tanečnej súťaži Teendance v Bratislave.

Rodiny z farnosti na púti za donom Boscom v Turíne navštívili miesta spojené so životom dona Bosca, porozprávali sa s hlavným predstaveným donom Ángelom Artimem a prišli nadšení.

Pre birmovancov a mladých v Salezku bola veselá tanečná zábava na tému Pomáda.

Počas celého mesiaca október sme sa modlili v utorok až piatok po večernej svätej omši ruženec.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Stolnotenisový turnaj Františka Tokára

Uskutočnil sa 26. novembra 2023 u saleziánov v Bratislave na Miletičovej. Turnaj má už niekoľko ročnú tradíciu a teší sa veľmi peknému záujmu športovcov.