Banská Bystrica

od | sep 5, 2023 | Saleziáni

 

Jún, mesiac víkendových podujatí a brigád a júl, august, mesiace táborov.

Deň farnosti bol veľmi horúci deň. Napriek tomu prišlo mnoho ľudí. Na súťažiach sa zúčastnilo asi stošesťdesiat detí. Slávnostným kazateľom bol don Jozef Skala. Guľáš sa varil v šiestich kotloch. Kapela Slnovrat z Bardejova spríjemnila poobedie príjemnou hudbou.

Slávnosť Panny Márie Pomocnice sme okrem svätej omše oslávili aj garden párty s mladými. Mladí, hudba, grilované kuracie mäsko a dobré počasie prinieslo príjemnú oslavu Panny Márie.

Popri prvom svätom prijímaní, ktoré sme zvládli počas dvoch svätých omší, sme stihli s asi pätnástimi chlapmi zabetónovať obrubníky na cestu.

Prišli akčné víkendy. Prvým víkendom bola spoločná škola pre starších aj mladších animátorov v Košiciach. Bolo nás asi štyridsať. Navštívili sme 3Hôrky, Kalváriu aj Luník. Práve posledné miesto sa nezabudnuteľne zapísalo do sŕdc všetkých nás. Ďakujeme ochotným bratom, ktorí nám umožnili túto akciu, Matejovi Ivaničovi, ktorý kázal duchovnú obnovu, a Baške Okruhľanskej, ktorá nás obohatila prednáškou.

Druhým víkendom bola cesta na Lumen. Veľmi vydarené podujatie, tentoraz „v menšom“, ale v príjemnejšej atmosfére. Mladí ocenili výber hudobných skupín aj možnosť zúčastniť sa na workshopoch. Veľmi sa im páčila „after party“, teda tancovanie belgičáku bez repráku po poslednom koncerte alebo spievanie pesničiek po večernej omši pred kostolom.

Tretím víkendom bolo zúčastnenie sa finále Bibliq v Žiline. Bohu vďaka, že vyše dvesto mladých sa od februára do mája venovalo čítaniu Svätého písma a päťdesiat z nich mohlo prísť na finále do Žiliny.

Medzitým Ivo Štofej išiel s chlapmi na cyklovýlet, potom im kázal duchovné cvičenia. Ivi vyštudoval trénerský kurz na hokejbal.

BB 09 2023 04

Počas leta sa podarilo uskutočniť: pobytový tábor, letné oratko, chatu otcovia a synovia, zážitkový tábor, hokejbalový kemp – dva turnusy, púť za donom Boscom do Turína, hrebeňovku Veľkej Fatry, prímestský tábor a v čase písania článku odchádzame s animátormi na plánovanie roka a ďakovací výlet do Banskej Belej. Mladí sú pre nás zreničkou oka, spolu s nimi a pre nich sa oplatí žiť a pracovať.

BB 09 2023 02

BB 09 2023 03

BB 09 2023 05

BB 09 2023 06

BB 09 2023 07

Tešíme sa na večné sľuby sestier saleziánok Lamie a Mery, ktoré sa uskutočnia v Banskej Bystrici 1. septembra. Pozývame k účasti a k modlitbe za nich.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Začiatok nového pastoračného roka v saleziánskej provincii

Vedenie saleziánskej provincie v Bratislave na Miletičovej uskutočnilo v pondelok 18. septembra stretnutie všetkých zamestnancov a spolupracovníkov, ktorí sa zúčastňujú na zabezpečovaní a organizovaní saleziánskych aktivít na provinciálnej úrovni.

Žilina – SOŠ

V čase čítania týchto riadkov už naša komunita naplno žije školským rokom na SOŠ svätého Jozefa Robotníka a chlapčenským internátom.

Nová Dubnica

Po takmer trojmesačnej prestávke sa opäť hlásime z Novej Dubnice, v novom zložení a s novým nadšením pre záchranu duší.