Banner ku storočnici saleziánov

od | apr 20, 2023 | Osobitný článok

 

Pri príležitosti stého výročia príchodu saleziánov na Slovensko vyrobili sestry VDB originálny banner a podarovali ho saleziánom.

Banner 04 2023 02

Banner predstavuje históriu SDB na Slovensku. V troch veľkých písmenách S D B sú zapísané mená slovenských saleziánov v časovom poradí, ako žili. Ich mená postupujú v čase smerom od hora dolu. Mená provinciálov sú zvýraznené hrubším písmom. Banner pekným spôsobom symbolicky zobrazuje celú storočnú históriu saleziánov na Slovensku a zároveň pripomína konkrétnych spolubratov, ktorí túto históriu písali svojim životom a prácou.

Banner 04 2023 03

Banner 04 2023 04

Banner 04 2023 05

Ak máte záujem požičať si ho, je k dispozícii v provinciálnom dome v Bratislave.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Podcast UVERITEĽNÍ

K dispozícii je piata nahrávka s názvom: Má pápež vždy pravdu?
Sme povinní veriť všetkému, čo hovorí pápež? Kedy prináša učenie viery a kedy svoj vlastný názor?

Nad hlavou. Načo nám je vesmír?

O vesmíre ľudia zvyčajne vedia, že existuje nejaká slnečná sústava, hviezdy, Severka a všetko je to tam hore, nad hlavou veľmi veľké a vzdialené. V posledných rokoch sa však s objavmi v tejto oblasti akoby vrece roztrhlo.

Don Bosco a anjeli

Dňa 31. augusta 1844 sa istá bohatá manželka portugalského veľvyslanca v Turíne, ktorá bola dobrou katolíčkou, chcela pred cestou vyspovedať. Zašla teda do kostola svätého Františka z Assisi v centre mesta.

Spomienka na 24-hodinovku

U saleziánov v Bratislave na Miletičovej sa posledný aprílový víkend opäť uskutočnila tradičná 24-hodinovka. Je to futbalový zápas, ktorý sa hrá bez prerušenia 24 hodín. Tohto roku to bol už 28. ročník.