Azerbajdžanský čaj

od | okt 30, 2021 | Saleziáni

Text a Foto: Jozef Kupka

V sobotu ráno sme sa komunita v Bratislave na Miletičovej zišli k bežným raňajkám, ale potom prišlo prekvapenie. Misijný delegát Štefan Kormančík pripravil v jednej časti jedálne malú prezentáciu Azerbajdžanu a bratia sa dozvedeli, že teraz bude nasledovať tradičné pitie azerbajdžanského čaju.

Azerbajdzansky caj 02

Príprava čaju trvala asi 15 minút, pretože bolo potrebné dodržať správnu procedúru. Nádoba s čiernym azerbajdžanským čajom sa musela hneď po začatí varu odstaviť a potom sa čaj musel nechať 5 minút vylúhovať v uzavretej nádobe. Tak vznikol hustý čajový extrakt, ktorý sa nalial do jednotlivých šálok. Šálky sa potom doplnili prevarenou horúcou vodou.

Azerbajdzansky caj 03

Ku čaju sa podávalo tradičné azerbajdžanské sladké pečivo pachlava.

Don Kormančík počas pitia čaju spolubratom priblížil Azerbajdžan, jeho územie, kultúru, tradície.

Azerbajdzansky caj 04

Na tomto stretnutí bolo sympatické aj to, že tu boli prítomní traja misionári. Okrem Štefana Kormančíka aj Daniel Pravda a Stanislav Somora.

Azerbajdzansky caj 05

Azerbajdžanský čaj je silný a nemal by sa piť večer, pretože potom človek nemôže zaspať. Pôsobí silnejšie ako káva a môžem to potvrdiť. Po vypití azerbajdžanského čaju som bol celý deň tri krát čulejší ako po iné dni. 😮😮😮

Azerbajdzansky caj 06

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Tri hôrky

Po troch rokoch poznačených koronou sme konečne mali naživo Don Bosco Show, na ktorú sme pozývali najmä rodičov našich mladých. Tematicky sa viazala na prierez histórie storočnice, počas ktorej my saleziáni pôsobíme na Slovensku.

Jakutsk

Na slávnosť dona Bosca sa na liturgickom slávení v našom kostole zúčastnila pekná skupina ľudí a v priestoroch domu mládeže sa popoludní vystriedala asi stovka návštevníkov.

Banská Bystrica

V prvej polovici februára bol u nás saleziánsky ples, detský karneval a manželský večer. Pri týchto podujatiach sme sa snažili upevniť rodinné prostredie v našom stredisku.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín