Auto pre Saleziánov do Azerbajdžanu

od | mar 26, 2024 | Misie

 

Humanitárna organizácia MIVA začala zbierku na kúpu auta pre saleziánov v Azerbajdžane. Aj vy môžete touto cestou zlepšiť dopravné možnosti našich misionárov.

Azerbajdžan je krajina s rozlohou približne 2x väčšou ako Slovensko a žije tam 10 miliónov obyvateľov. V celej krajine je jediný funkčný katolícky kostol v Baku a zopár kaplniek.  Krajina je štatisticky 97% moslimská so silným vplyvom sovietskej mentality, takže misionári sa tu nestretávajú s extrémizmom. Vláda vedie medzináboženskú silne tolerantnú politiku.

Saleziánska komunita má v súčasnosti dve autá, jedno je už vo veľmi zlom stave, je ojazdené a nevyhovuje technickým a bezpečnostným podmienkam. Ako praktický variant vidia predaj tohto ojazdeného auta a kúpu viacmiestneho FIAT Doblo (7 miestne).

Do zbierky sa môžete zapojiť na stránke organizácie MIVA.

Kampan 03 2024 02

Na čo bude dopravný prostriedok využívaný?

Saleziáni pôsobia na troch miestach – kostol, mládežnícke doučovacie centrum a chata – vzdialenosti do 50 km, ak sa však ide na duchovné obnovy, výlety, sú to aj stovky kilometrov. Denne pri rôznych presunoch prekonávajú vzdialenosti okolo 50 kilometrov.

Pozrite si pozdrav z Azerbajdžanu od saleziána Radoslava Schudicha.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Jakutsk – marec

Koncom januára sme oslávili 50-tku Paľa Piatrova aj vo farnosti, aj v komunite. Teraz máme po jednom zástupcovi v každej dekáde od 30 do 70 rokov.

Jakutsk

Drahí bratia a sestry, milá saleziánska rodina!
Posielame vám prvý tohtoročný pozdrav z Jakutska s prianím veľkého bohatstva Božích darov.

Jakutsk

Naši drahí bratia a sestry, srdečne vás pozdravujeme z Jakutska. Tak ako u vás, i u nás sa už ochladilo. V tomto období sa tu teplota pohybovala od -35° C do -50° C. Dá sa povedať, že už je tu zima.

Ďakujeme vám za vašu podporu

S veľkou vďakou za vaše dary a so snahou ich zodpovedne používať vás teraz chceme informovať o tom, ako boli použité dary na saleziánske misie, ktoré ste nám zverili v roku 2023.