Aldan

od | mar 6, 2022 | Misie, Saleziáni

 

Autor: Ján Krupa SDB / Foto: SDB Aldan

Žijeme prestavbou. Rekonštrukcia domu obmedzila aktivity v našom dome len na nevyhnutnú farskú pastoráciu. Ešte aj pandemické zatvorenie škôl nás pripravilo o kontakt s vonkajším svetom.

Teraz sa už, našťastie, školy otvorili, no polovica našej komunity (dvaja) ochorela. To však rýchlo prejde a aj musí, lebo sa už tešíme na príchod pomocníkov – dobrovoľníkov zo Slovenska. Čakajú na nich vodárenské a kúrenárske práce, ktoré nás priblížia k ukončeniu prvej etapy prestavby domu.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu v meste a na stav nášho domu sme oslavy dona Bosca prežili hlavne kruhu komunity. V deň jeho sviatku sme ho vytiahli „na vzduch“ – na prechádzku v mraze a ukázali sme mu náš „gorod“ (mesto). Tiež sme sa stretli s našimi oratkármi – teda robotníkmi na stavbe. Sú to šikovní majstri pochádzajúci z Arménska a zarábajúci (podobne ako my) 🙂 na tomto mieste. Veľmi si to vážili a na druhý deň pozvali oni nás na ochutnávku arménskeho koňaku.

Aldan 03 2022 02

Táto partia je teraz popri farnosti naším hlavným poľom apoštolátu. V rámci osláv dona Bosca sme našim farníkom predstavili Strennu hlavného predstaveného.

Aldan 03 2022 03

Začiatkom februára sme oslávili narodeniny Peťa Lorenca aj s hosťami z Jakutska. Nikolaj začal (pokračuje) v tomto semestri prednášky na Univerzite v Blago – veščensku. Zatiaľ len dištančne.

Aldan 03 2022 04

Nezabudnuteľnou súčasťou nášho koloritu je aj rúbanie a ukladanie dreva na kúrenie. V tomto roku nás táto činnosť sprevádza celú zimu, keďže počas leta nebolo pre prestavbu možné pripraviť drevo v predstihu.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Bardejov

Je tu pomerne silná a zapálená saleziánska rodina, ktorá stále hľadá spôsoby, ako upevňovať rodinnosť, rozširovať saleziánsku charizmu a odpovedať na potreby nášho okolia.

Zomrel salezián don Ján Tocký

S tichou bázňou pred Pánom a s nádejou na slávne vzkriesenie vám oznamujeme, že náš spolubrat salezián kňaz don Ján Tocký zosnul v Pánovi 21. februára 2024 vo veku 93 rokov.

Stretnutie miništrantov v Žiline

Uskutočnilo sa počas víkendu 16. – 18. februára 2024 v saleziánskom dome v Žiline. Prišlo asi 20 saleziánov z 20-tich stredísk a 200 chlapcov-miništrantov.