Aldan

od | mar 6, 2022 | Misie, Saleziáni

 

Autor: Ján Krupa SDB / Foto: SDB Aldan

Žijeme prestavbou. Rekonštrukcia domu obmedzila aktivity v našom dome len na nevyhnutnú farskú pastoráciu. Ešte aj pandemické zatvorenie škôl nás pripravilo o kontakt s vonkajším svetom.

Teraz sa už, našťastie, školy otvorili, no polovica našej komunity (dvaja) ochorela. To však rýchlo prejde a aj musí, lebo sa už tešíme na príchod pomocníkov – dobrovoľníkov zo Slovenska. Čakajú na nich vodárenské a kúrenárske práce, ktoré nás priblížia k ukončeniu prvej etapy prestavby domu.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu v meste a na stav nášho domu sme oslavy dona Bosca prežili hlavne kruhu komunity. V deň jeho sviatku sme ho vytiahli „na vzduch“ – na prechádzku v mraze a ukázali sme mu náš „gorod“ (mesto). Tiež sme sa stretli s našimi oratkármi – teda robotníkmi na stavbe. Sú to šikovní majstri pochádzajúci z Arménska a zarábajúci (podobne ako my) 🙂 na tomto mieste. Veľmi si to vážili a na druhý deň pozvali oni nás na ochutnávku arménskeho koňaku.

Aldan 03 2022 02

Táto partia je teraz popri farnosti naším hlavným poľom apoštolátu. V rámci osláv dona Bosca sme našim farníkom predstavili Strennu hlavného predstaveného.

Aldan 03 2022 03

Začiatkom februára sme oslávili narodeniny Peťa Lorenca aj s hosťami z Jakutska. Nikolaj začal (pokračuje) v tomto semestri prednášky na Univerzite v Blago – veščensku. Zatiaľ len dištančne.

Aldan 03 2022 04

Nezabudnuteľnou súčasťou nášho koloritu je aj rúbanie a ukladanie dreva na kúrenie. V tomto roku nás táto činnosť sprevádza celú zimu, keďže počas leta nebolo pre prestavbu možné pripraviť drevo v predstihu.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.

Savio o. z.: Dar vzdelania, ktorý ostáva navždy

Občianske združenie SAVIO úzko spolupracuje so saleziánskym misijným oddelením a podporuje saleziánske misijné dielo v rozvojových krajinách. V tomto roku oslávi už 14. výročie PROGRAMOV ADOPCIÍ.

Košice-Tri hôrky

Od marca tohto roku saleziáni v Košiciach na Troch hôrkach úspešne rozbehli utorkové vysokoškolské večery A.K.A.