Aldan

od | feb 7, 2022 | Misie, Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Aldan

Vianočný čas priniesol naplnenie našich očakávaní. Dočkali sme sa radosti zo slávnosti Božieho narodenia. Štedrá večera spolu s tými, ktorí nám pomáhali v ťažkých chvíľach rekonštrukcie, bola znakom vďačnosti a príležitosťou podeliť sa s prežívaním vianočných tradícií. Tiež sa podarila večera s robotníkmi, ktorí pracujú na našej stavbe. Na „polnočnú“ svätú omšu o 20.00 hod. sa zišlo na naše pomery dosť ľudí. Milým prekvapením bolo to, keď nám prišiel zavinšovať k Vianociam pravoslávny báťuška zo susedného mestečka Nižný Kuranach.

Aldan 02 2022 02

Hneď po Vianociach sme sa dočkali vzácnej návštevy otca provinciála Petra Timka, ktorý svojou prítomnosťou medzi nami doplnil online vizitáciu vykonanú v lete. Navštívil aj našich farníkov v dedinke Chatystyr a stretol sa s miestnymi aldanskými farníkmi. Do Jakutska ho odviezol náš otec direktor Janko Krupa a cestou naspäť priviezol už dlho očakávaného Fera Špánika, ktorý priletel do Jakutska ešte pred Vianocami.

Aldan 02 2022 03

Práce na stavbe pokračujú, steny izieb druhého poschodia sú už namontované, káble naťahané, montujú sa potrubia. Čakáme na dobrovoľníkov zo Slovenska, ktorí nám pomôžu s inštaláciou kúrenia a vody. Mali by priletieť v polovici februára.

Aldan 02 2022 04

Tešíme sa tiež, že sa nám po dlhšom čase podarilo obnoviť činnosť oratória. Dúfame, že sa nám so skupinkou detí a mladých podarí pripraviť malý program na sviatok dona Bosca, a tak ho spolu osláviť.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.

Savio o. z.: Dar vzdelania, ktorý ostáva navždy

Občianske združenie SAVIO úzko spolupracuje so saleziánskym misijným oddelením a podporuje saleziánske misijné dielo v rozvojových krajinách. V tomto roku oslávi už 14. výročie PROGRAMOV ADOPCIÍ.

Košice-Tri hôrky

Od marca tohto roku saleziáni v Košiciach na Troch hôrkach úspešne rozbehli utorkové vysokoškolské večery A.K.A.