Ako prežívajú mladí saleziáni svoje prvé dni v Jeruzaleme?

od | sep 30, 2022 | Saleziáni, Svet

 

Naši bratia saleziáni, Ján Bendík a Matej Fabian, začínajú svoje 4-ročné teologické štúdiá priamo v Jeruzaleme. Je to veľká vec (a nielen pre nich) študovať priamo tam, kde všetko začalo. Poprosili sme ich, aby opísali svoje prvé dojmy zo Svätej zeme.

Jeruzalem 09 2022 03

Ján Bendík: „Prvé dojmy z komunity sú veľmi dobré, bratia sú pozorní, láskaví a snažia sa nám prvákom všetko vysvetliť a pomôcť. Mesto je čosi neskutočné – tá zmes jazykov, kultúr, náboženstiev… Vo všetkom nové, stále v pohybe, v Božom hrobe vidíte turistov a hneď vedľa nich mníchov, ktorí žijú v schátraných domčekoch a chodia sa do chrámu iba modliť – uprostred toho kriku a hluku. A úplne inak sa modlím breviár alebo čítam evanjelium – lebo som tu a vidím tie miesta.“

Jeruzalem 09 2022 02

Matej Fabian: „Po prvom týždni cítim v prvom rade veľkú vďačnosť. Študovať teológiu a Sväté písmo na týchto miestach je pre mňa nesmierne obohatenie! Inak by som ich vnímal, keby som tu bol na týždeň a inak ich vnímam, keď viem, že som tu na 4 roky. Nedávam sa unášať prvými dojmami, lebo viem, že takmer každý deň sa môžem ísť pomodliť ku Božiemu hrobu, miestu vzkriesenia alebo do Getsemanskej záhrady, ísť do večeradla alebo k Múru nárekov. Teším sa na to, že môžem viac vstupovať do hĺbky a viac spoznávať aj židovskú či moslimskú kultúru a náboženstvá. Skutočne veľký dar!“

Jeruzalem 09 2022 04

Bratia nám poslali aj niekoľko záberov z prvého týždňa v Jeruzaleme, aby sme s nimi mohli byť aspoň v duchu. Ján a Matej, nech sa za vás prihovára blahoslavený Titus Zeman.

Zdroj: Facebook Saleziáni

 

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Luník IX

Pri obzretí sa dozadu si uvedomujeme, že život beží rýchlo a my nemôžeme urobiť nič lepšie, než ho naplniť dobrými skutkami.

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.