Aj v decembri pokračujeme s prípravou našich dobrovoľníkov

od | dec 16, 2022 | Saleziáni, Misie

 

Text a Foto: SAVIO

Už po štvrtýkrát sme sa stretli na víkendovke (9. – 11. decembra) s našimi nádejnými dobrovoľníkmi, ktorí od septembra začali s prípravou na ročnú misiu cez saleziánske misijné dobrovoľníctvo. Stretnutie sa uskutočnilo v priestoroch SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline a nieslo sa v duchu saleziánskej spirituality. Vďaka našim dvom saleziánom, Pavlovi Niznerovi a Štefanovi Kormančíkovi, sme to mali všetko z prvej ruky.

Savio dobrovolnici 12 2022 02

Svoju misiu nám prišli predstaviť dobrovoľníci Veronika a Richard, ktorí strávili nezabudnuteľný čas v Angole a ich skúsenosti nám priblížili život v tejto neobyčajnej krajine.

Savio dobrovolnici 12 2022 03

Savio dobrovolnici 12 2022 04

Dobrovoľníci sú zase o krok bližšie k rozhodnutiu či ísť alebo neisť na misiu, preto vás prosíme, myslite na nich, aby sa vedeli rozhodnúť správne. Ďakujeme!

Zdroj: SAVIO

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Tehlička 2023 – Angola, Huambo

Saleziáni v Angole otvárajú novú prítomnosť v meste Huambo. Je to miliónové mesto, 600 km od Atlantického oceánu vo vnútrozemí Angoly.

Košice-Tri hôrky

Po troch rokoch poznačených koronou sme konečne mali naživo Don Bosco Show, na ktorú sme pozývali najmä rodičov našich mladých. Tematicky sa viazala na prierez histórie storočnice, počas ktorej my saleziáni pôsobíme na Slovensku.

Jakutsk

Na slávnosť dona Bosca sa na liturgickom slávení v našom kostole zúčastnila pekná skupina ľudí a v priestoroch domu mládeže sa popoludní vystriedala asi stovka návštevníkov.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín