Adopcia tried v južnom Sudáne

od | júl 12, 2022 | Misie

 

Pomalými krokmi napredujeme

Text a Foto: SAVIO

Jedna zo škôl, ktorú podporujeme prostredníctvom programu Adopcie tried je aj saleziánska stredná škola sv. dona Bosca v dedine Manguo neďaleko mesta Maridi. Posledný školský rok ju má na starosti salezián don Charles Taban, ktorý nám priblížil potreby a výzvy, ktorým čelia. Momentálne prebieha výstavba sociálnych zariadení zvlášť pre študentov a študentky, ktoré tam doteraz chýbali.

Adopcia 07 2022 04

Tehly sa vyrábajú lokálne a pomáhajú pri tom aj samotní študenti. Zároveň prebieha aj výstavba jednoduchého ubytovacieho zariadenia pre učiteľov, ktorí pochádzajú z okolitých krajín. Jedným z plánov na budúci rok je aj vybavenie školského laboratória, ktoré v škole chýba. Pre štúdium chémie, biológie a fyziky je potrebné a veľmi by pomohlo študentom pri ich vzdelávaní.

Adopcia 07 2022 03

Zároveň sa don Charles Taban snaží o aktívne zapájanie študentov do života školy, organizuje stretnutia, kde majú možnosť vyjadriť svoje plány, vízie a učia sa ako správne komunikovať a rozvíjať svoj potenciál. Práve cez náš programu Adopcie tried v Južnom Sudáne môžete podporiť aj vy vzdelávanie v rozvojových krajinách. Viac informácií o možnosti zapojiť  sa nájdete na Základné informácie – Savio

Adopcia 07 2022 02

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Jakutsk – marec

Koncom januára sme oslávili 50-tku Paľa Piatrova aj vo farnosti, aj v komunite. Teraz máme po jednom zástupcovi v každej dekáde od 30 do 70 rokov.

Auto pre Saleziánov do Azerbajdžanu

Humanitárna organizácia MIVA začala zbierku na kúpu auta pre saleziánov v Azerbajdžane. Aj vy môžete touto cestou zlepšiť dopravné možnosti našich misionárov.

Jakutsk

Drahí bratia a sestry, milá saleziánska rodina!
Posielame vám prvý tohtoročný pozdrav z Jakutska s prianím veľkého bohatstva Božích darov.

Jakutsk

Naši drahí bratia a sestry, srdečne vás pozdravujeme z Jakutska. Tak ako u vás, i u nás sa už ochladilo. V tomto období sa tu teplota pohybovala od -35° C do -50° C. Dá sa povedať, že už je tu zima.