Adopcia tried v južnom Sudáne

od | júl 12, 2022 | Misie

 

Pomalými krokmi napredujeme

Text a Foto: SAVIO

Jedna zo škôl, ktorú podporujeme prostredníctvom programu Adopcie tried je aj saleziánska stredná škola sv. dona Bosca v dedine Manguo neďaleko mesta Maridi. Posledný školský rok ju má na starosti salezián don Charles Taban, ktorý nám priblížil potreby a výzvy, ktorým čelia. Momentálne prebieha výstavba sociálnych zariadení zvlášť pre študentov a študentky, ktoré tam doteraz chýbali.

Adopcia 07 2022 04

Tehly sa vyrábajú lokálne a pomáhajú pri tom aj samotní študenti. Zároveň prebieha aj výstavba jednoduchého ubytovacieho zariadenia pre učiteľov, ktorí pochádzajú z okolitých krajín. Jedným z plánov na budúci rok je aj vybavenie školského laboratória, ktoré v škole chýba. Pre štúdium chémie, biológie a fyziky je potrebné a veľmi by pomohlo študentom pri ich vzdelávaní.

Adopcia 07 2022 03

Zároveň sa don Charles Taban snaží o aktívne zapájanie študentov do života školy, organizuje stretnutia, kde majú možnosť vyjadriť svoje plány, vízie a učia sa ako správne komunikovať a rozvíjať svoj potenciál. Práve cez náš programu Adopcie tried v Južnom Sudáne môžete podporiť aj vy vzdelávanie v rozvojových krajinách. Viac informácií o možnosti zapojiť  sa nájdete na Základné informácie – Savio

Adopcia 07 2022 02

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Adventná zbierka Štyri dary

SAVIO o. z. prináša už druhý ročník adventnej zbierky ŠTYRI DARY, ktorá začína 1. adventnou nedeľou 3. decembra 2023.

Jakutsk

Tunajšia filharmónia začala Medzinárodný arktický hudobný festival „Polárna žiara“. Päť z trinástich koncertov bolo u nás v kostole.

Aldan a Jakutsk

Misijné poslanie Kristovej Cirkvi je veľkým darom a obsahuje v sebe tajomstvo pôsobenia Božej lásky pre spásu človeka.

Saleziánsky misijný kalendár

Malé Slovensko dalo Cirkvi už mnoho misionárov. V jubilejnom roku 2024 si chceme pripomenúť a Pánu Bohu ďakovať zvlášť za tých saleziánskych.