30. výročie prvej rehoľnej profesie

od | sep 2, 2022 | Saleziáni

 

V predvečer slávnosti Nanebovzatia Panny Márie (14. 8.) si v Žiline skupinka saleziánov pripomenula svoje 30. výročie prvej rehoľnej profesie.

Hoci sa vzhľadom na rozličné programy nepodarilo zosúladiť všetkých, ktorých sa toto výročie týkalo, predsa len sa väčšine podarilo stretnúť. Stretnutie spočívalo v listovaní kroniky z noviciátu, v spomienkach na spoločne prežité niektoré formačné fázy a aj v podelení sa z tridsať ročnej cesty zasvätenia z pohľadu jednotlivých spolubratov.

Pri svätej omši v deň slávnosti (15. 8.) spoločne ďakovali za dar povolania a vernosti, za dar saleziánskej rodiny a zároveň si spoločne obnovili svoju rehoľnú profesiu. Stretnutie zavŕšili prečítaním všetkých 82 slôh „hymnu“ z noviciátu a chutným obedom, ktorý pripravili saleziáni spolupracovníci z Bánovej.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.