30. výročie prvej rehoľnej profesie

od | sep 2, 2022 | Saleziáni

 

V predvečer slávnosti Nanebovzatia Panny Márie (14. 8.) si v Žiline skupinka saleziánov pripomenula svoje 30. výročie prvej rehoľnej profesie.

Hoci sa vzhľadom na rozličné programy nepodarilo zosúladiť všetkých, ktorých sa toto výročie týkalo, predsa len sa väčšine podarilo stretnúť. Stretnutie spočívalo v listovaní kroniky z noviciátu, v spomienkach na spoločne prežité niektoré formačné fázy a aj v podelení sa z tridsať ročnej cesty zasvätenia z pohľadu jednotlivých spolubratov.

Pri svätej omši v deň slávnosti (15. 8.) spoločne ďakovali za dar povolania a vernosti, za dar saleziánskej rodiny a zároveň si spoločne obnovili svoju rehoľnú profesiu. Stretnutie zavŕšili prečítaním všetkých 82 slôh „hymnu“ z noviciátu a chutným obedom, ktorý pripravili saleziáni spolupracovníci z Bánovej.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Provinciálna kapitula saleziánov

Bude sa konať v dňoch 26. – 31. mája 2024 v Badíne. Zúčastní sa na nej 53 bratov s právom hlasovania. Kapitula sa koná v mimoriadnom skoršom termíne.

Savio Run 2024 – „Bež za svojím snom“

Spojiť oslavu svätého Dominika Savia, zdravé behanie a spoločenstvo strediska u Saleziánov v Michalovciach. Podarilo sa nám to v pekné nedeľné poobedie 5. mája, kedy sme mali bežecké podujatie SAVIO RUN 2024.

Púť miništrantov v Šaštíne

V sobotu 11. mája 2024 sa uskutočnila púť miništrantov. Prišlo asi 250 chlapcov, pre ktorých bol pripravený pekný program.

Šimon Srugi

Šimon Srugi sa narodil v Nazarete 27. apríla 1877. Pätnásť dní po narodení bol pokrstený a podľa východného zvyku pobirmovaný.